الحشد الشعبی: سفارت آمریکا با تمرین نظامی در بغداد، مقاومت را تحریک کرد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، یک فرمانده الحشد الشعبی گفت که آمریکا با آزمایش سیستم دفاعی بر فراز ساختمان این سفارت خود در قلب بغداد، بار دیگر مرتکب نقض حاکمیت عراق شده است که می تواند با واکنش گروه های مقاومت روبه رو گردد.

الحشد الشعبی: سفارت آمریکا با تمرین نظامی در بغداد، مقاومت را تحریک کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلگرمی، محمد البصری یکی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق، آزمایش سیستم دفاع هوایی بر فراز ساختمان سفارت آمریکا در منطقه الخضراء را محکوم کرد.

البصری در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: استقرار سامانه دفاع هوایی در سفارت آمریکا نقض آشکار و جدید حاکمیت عراق است و آنچه که سفارت انجام داد، تحریک ملت عراق و گروه های مقاومت است.

وی اضافه نمود: نصب سامانه اگر با موافقت دولت عراق بود سفارتخانه می توانست آن را در یک صحرا و به دور از ساکنان پایتخت، تمرین کند.

این فرمانده الحشد الشعبی با بیان اینکه سفارت آمریکا با کار خود گروه های مقاومت را تحریک کرد، گفت: ما نگران واکنش هایی هستیم که می تواند برای دولت عراق در برابر جامعه بین المللی معضلی درست کند.

رسانه های عراق عصر شنبه از اقدام سفارت آمریکا در بغداد در راه اندازی و آزمایش سامانه دفاع هوایی در منطقه سبز بغداد که منطقه ای دیپلماتیک است، خبر دادند. این اقدام آمریکایی ها اعتراض طیف ها و گروه های عراقی را در پی داشت و هشتگ #قاعدة-مو-سفارة (سفارت نیست پایگاه نظامی است) راه انداختند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "الحشد الشعبی: سفارت آمریکا با تمرین نظامی در بغداد، مقاومت را تحریک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی: سفارت آمریکا با تمرین نظامی در بغداد، مقاومت را تحریک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید