ترامپ خواستار سرکوب اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، رئیس جمهور آمریکا از شهرداران و فرمانداران این کشور خواست اعتراضات علیه نژادپرستی در این کشور را سرکوب کنند.

ترامپ خواستار سرکوب اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا شد

دونالد ترامپ بامداد دوشنبه در پیامی توییتری نوشت: شهرداران و فرمانداران دموکرات مستحکم باشید. این افراد اغتشاشگر هستند. هم اینک گارد ملی ما را فرابخوانید. دنیا در حال مشاهده و خندیدن به شما و جو [بایدن] خواب آلود است. آیا این چیزی است که آمریکا خواهان آن است؟ نه!!!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از این هم در رشته توئیتی از معترضان به نژادپرستی به شدت انتقاد کرد.

دونالد ترامپ در این ارتباط خطاب به گارد ملی آمریکا گفت: به خاطر کار بزرگ و فوری که پس از ورود به مینیاپولیس و مینه سوتا در شب گذشته انجام دادید، تبریک می گویم.

ترامپ همچنین با حمله به جنبش چپ ضد نژاد پرستی موسوم به آنتیفا این جنبش را مسئول اعتراضات عنوان کرده و گفته است اگر این جنبش در همان شب اول توسط شهردار جمع می شد، مسئله ای پیش نمی آمد.

در ادامه ترامپ در توئیت دیگری گفته است: سایر شهرها و ایالت های دموکرات باید به پراکنده کردن آنارشیست های چپگرا در مینیاپولیس در شب گذشته نگاه کنند. گارد ملی کار بزرگی انجام داد و در ایالت های دیگر هم باید این کار انجام شود.

رئیس جمهور آمریکا حتی در ادامه و در توئیت دیگری از تصمیم خود برای تروریستی اعلام کردن گروه آنتیفا به عنوان یک جنبش چپ گرای ضد نژادپرستی خبر داده است.

اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا از هفته گذشته و بعد از انتشار ویدئویی آغاز گشت که در آن یک افسر پلیس، با زانوی خود آنقدر به گردن جورج فلوید سیاه پوست فشار آورد که راه نفس کشیدن بر او تنگ و در نهایت خفه شد.

در واکنش به این اقدام نژادپرستانه، دامنه اعتراضات به سراسر ایالات متحده کشیده شد تا آنجا که اکنون در 25 شهر آمریکا حکومت نظامی برقرار شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ خواستار سرکوب اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواستار سرکوب اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید