خداحافظی هواداران دیزنی از ساختمان دیزنی کوئست

به گزارش وبلاگ دلگرمی، دنیای دیزنی سال ها است که مکانی شاد را برای نسل های متفاوت رقم زده و طبیعی است که با گذشت زمان و به رو آمدن بازی های نو، کهنه ها دل آزار شده و به دل تاریخ سپرده شوند. این بار دیزنی دست به حذف یکی از خاطره ساز ترین قسمت های خود زده است.

خداحافظی هواداران دیزنی از ساختمان دیزنی کوئست

هواداران، دیگر وقت خداحافظی از قسمتی از تاریخ دیزنی است. دیزنی تا به امروز میزبان چندین نسل از مردم بوده است. از آنجایی که هر سال این مکان دیدنی شاهد بازدیدنمایندگان نو است و باید به نحوی به تمامی سلیقه ها جوابگو باشد، بالاجبار وسایل و مکان هایی که بعد از مدتی از آن ها خیلی کمتر استفاده می گردد یا دیگر دوران شان به سرآمده است، باید از آنجا خارج شده و وسایل و بازی های نو جاگزین شان گردد. این بار دیزنی قصد بستن یکی از قسمت هایی را دارد که یادگار نسل های پیشین خود بود و هواداران بسیاری داشت.

دیزنی به داشتن توانایی بالا در به روز کردن و توسعه پارک های خود معروف است و این عمل یاری والایی به انعکاس روندها و نمایش های نو می نماید. اما گاهی اوقات این پیشرفت ها بدین معنا است که مکان های مجذوب کنندهی که مورد علاقه هواداران خود است، باید از دور خارج شوند و راه را برای پیشرفت ایده های جوان باز نمایند.

به زودی هواداران دیزنی با دیزنی کوئست (DisneyQuest) بدرود خواهند گفت.

ساختمان پنج طبقه ای مجذوب کننده که در سال 1377 تاسیس شد و از آن موقع شاهد بازدیدنمایندگان بسیاری بوده است. افراد به این مکان بزرگ و زیبا می آمدند تا شاهد عکس هایی از ساختمان های بزرگ و مراکز دیدنی جهان باشند. چیزهایی را ببینند که شاید هیچگاه نتوانند به آن مکان ها سفر نمایند. مراجعین در میان بازار دیزنی بدون کوچک ترین زحمتی می توانستند به تمامی جهان سفر نمایند (اگر هنوز متوجه نشدید که این بخش از دیزنی کوئست به چه کاری می آمده، میخواهم یادآور شهرفرنگ هایی شوم که روزگاری در کوچه پس کوچه های شهرمان قدم می زند و عکس هایی از شهر ها و مردم کشورهای دیگر یا به قول خودشان فرنگ، را به ما نشان می دادند).

در تابستان سال 1394 دیزنی اظهار داشت که قصد باز کردن فضایی برای ساخت سالن بسکتبال دیزنی را دارد و در ادامه اطلاع داد که قرار است این کار را در مکان دیزنی کوئست انجام دهد.

دیزنی می گوید که این سالن یکی از دیدنی ترین مکان های دیزنی در سال های آینده خواهد شد و شاهد گردهمایی خانواده ها و مهمان های زیادی خواهد بود و تمامی این اتفاقات همگی در این مکان رخ خواهد داد.

در این که دیزنی کوئست هیچگاه جزو بهترین مکان های دیدنی دیزنی نبوده شکی نیست، اما برای هواداران خود حس نوستالژیک خاصی را رقم می زند و با از بین رفتن این مکان تعداد زیادی از هواداران خود را ناراحت خواهد نمود.

به عنوان یکی از پارک های مصنوعی داخل ساختمان، دیزنی کوئست دارای تعداد زیاد از وسایل و مکان هایی بود که در زمان های گذشته آن ها را برای همواره بسته بودند و این عکس ها و ماکت ها یادآور آن بخش ها از جمله جنگل کروز (Jungle Cruise) و کوه فضایی بود. البته یکی از بخش های مجذوب کننده این مکان وجود صدها بازی چند نفره بود که این قسمت همواره از باقی قسمت های ساختمان، شلوغ تر و پرطرفدار تر بود.

تمامی سعی دیزنی بر این است که نسخه های نوتری از بازی ها و مکان های مجذوب کننده سراسر کشور را به این قسمت از دیزنی بیاورد تا بتواند هواداران و بینندگان بیشتری را به خود جذب کند، اما در اصل، تغییری پایه ای ایجاد نشده و در خود بازی ها تغییری ایجاد نشده است؛ به عنوان مثال اگر در دیزنی کوئست عکس هایی از ساختمان های بلند را می دیدید، حال در مکان های نو می توانید با عینک های واقعیت مجازی به آن ساختمان سفر کنید. هر چند که این بازی ها و دستگاه های پیشرفته قطعا تجربه ای بهتر را برای شما رقم خواهند زد، اما در اصل داستان تغییری ایجاد نشده است. در ضمن بعضی از بازی ها، همواره هواداران خود را دارند. به عنوان مثال بعد از سال های سال، هنوز بازی تاب وجود دارد و هنوز از آن به وفور استفاده می گردد و دیزنی نمی تواند این چیزها را از پارک های خود حذف کند.

طبق گزارش سایت خبری ارلاندو سنتینل (Orlando Sentinel) به نظر می رسد که بعضی از قسمت های دیزنی کوئست به حیات خود ادامه خواهد داد، حتی بعد از تخریب این ساختمان به یاد ماندنی.

دیزنی میخواهد که وسایل و چیزهایی که در داخل ساختمان بوده و هنوز می توان از آن ها استفاده کرد را به سازمان خیریه های سطح کشور اهدا کند و باقی وسایل را به پارک های دیزنی منتقل نموده، یا آن ها را بایگانی نموده و در مکانی آن ها را برای آیندگان نگه دارد.

به هر حال با این کار دیزنی، کارکنان این قسمت می توانند با بیش از 100 بازی مختلف و سرگرم نماینده که از دیزنی کوئست خارج شده است، زمان استراحت خود را سپری نمایند که این فکری بسیار عالی است.

هفته گذشته دیزنی طرح اولیه مکانی را که قرار است جایگزین دیزنی کوئست گردد، به معرض دید عموم گذاشت و اظهار داشت که تمامی سعی خودشان را خواهند کرد که تا ابتدای تابستان 1397 این بخش در قسمت غربی دیزنی آغاز به کار کند.

آخرین خبرها از جایگزین های دیزنی کوئست می گوید که قرار است قسمتی تحت عنوان های داستان اسباب بازی ها (طبق انیمیشن آن) و قسمت جنگ ستارگان ساخته ساخته گردد و به لطف نبود ساختمان دیزنی کوئست بسیار بزرگ و بزرگ خواهد بود.

باید نشست و دید که در چند سال آینده چه چیز های دیگری به این شهر بازی بزرگ اضافه خواهد شد.

با آمدن نام شهربازی خاطرات زیادی از کودکی خیلی از ما زنده می گردد و به یاد خنده های بلند از ته دلمان می افتیم. شما چه خاطراتی دارید که می توانید برایمان تعریف کنید؟

منبع: کجارو / travelandleisure.com

به "خداحافظی هواداران دیزنی از ساختمان دیزنی کوئست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی هواداران دیزنی از ساختمان دیزنی کوئست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید