قدرت پنهان انسان های پیرامون ما

به گزارش وبلاگ دلگرمی، افراد ممکن است ناخودآگاه رفتارها و سبک زندگی دوستان شان را الگو قرار دهند، این الگوبرداری شامل استفاده از اصطلاحات و تکه کلام ها و نوع پوشش مشابه می گردد.

قدرت پنهان انسان های پیرامون ما

وبلاگ دلگرمی| افکار و رفتار های انسان های پیرامون شما روی پتانسیل شما اثر می گذارد و این فقط یک حدس و گمان نیست. پویایی مالی یک فرد تاحدزیادی به وسیله مکان زندگی او مشخص می گردد. شانس عایدی بالا برای بچه ها جوامع کم عایدی نسبت به هم سالان خود در جوامع پرعایدی کمتر است. گسستن از محیط پیرامون کار سختی است.

به گزارش وبلاگ دلگرمی؛ به نقل از جیم ران (Jim Rohn) کارآفرین، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی:

شما میانگین 5 نفری هستید که بیشتر وقت خود را با آن ها می گذرانید.

وقتی اطراف خودمان را با انسان های قوی و بلندپرواز احاطه کنیم احتمال شبیه شدن ما به آن ها بیشتر می گردد. ازسوی دیگر تاثیر منفی معاشرت با انسان های ناامید، شکست خورده و تنبل را تصور کنید. اگر پنج نفر از برترین دوستان شما به زندگی دیدگاه منفی داشته باشند و عملکردشان ضعیف و پایین تر از سطح استاندارد باشد، احتمال انتقال ویژگی های منفی آن ها به شما زیاد است.

تاثیر دیگران به راحتی نادیده گرفته می گردد

برای بهبود زندگیتان با افرادی معاشرت کنید که استاندارهایشان از شما بالاتر باشد. اگر از خودتان انتظارات بالا داشته باشید و با افرادی معاشرت کنید که آن ها هم انتظارات جسورانه ای دارند، کیفیت زندگیتان روز به روز بهتر خواهد شد. هرچیزی که به زندگی تان راه می دهید و هر عملی که انجام می دهید منعکس نماینده هویت شماست. به نقل از تونی رابینز نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی:

اجازه دهید کار شما بازتابی از استاندارد هایی باشد که برای خودتان مشخص نموده اید.

این گفته به این معنا نیست که باید شغل مدیریتی یا شیک ترین وسایل و امکانات را داشته باشید، بلکه به معنای اینست که با هر امکاناتی که دارید نهایت کوششتان را بکنید. لازم نیست آدم پرنفوذ شرکت باشید تا نهایت کوششتان را نموده باشید. لازم نیست ثروتمند باشید تا بتوانید امور را سازماندهی کنید. همین که نهایت کوششتان را بکنید به سطح بعدی موفقیت می رسید.

اگر احساس می کنید در موقعیت کنونی تان دچار رکود شده اید، شاید زمان تغییر رسیده است. رشد و تغییر زمانی اتفاق می افتد که آگاهانه درباره محیط خود دست به انتخاب بزنید. فرای اشتیاق به بهبود محیط، انتخاب درست افرادی که با آن ها معاشرت می کنید در رسیدن به اهداف تان بسیار اثرگذار است. برای مثال اگر دوستان شما زمان زیادی از وقت شان را با تلفن و رسانه های اجتماعی هدر می دهند شما هم ممکن است به آن چرخه حواس پرتی کشیده شوید یا اگر سلامتی برای شما مهم است، اما هم سالان و دوستان شما در مصرف تنقلات و هله هوله زیاده روی می نمایند، رعایت رژیم غذایی سالم در جوار آن ها برای شما سخت خواهد شد.

از سوی دیگر، اگر پیرامون شما افراد حین کار تمرکز می نمایند، شما هم به تمرکز کردن عادت می کنید. اگر هرگز این نوع انگیزه را تجربه ننموده اید، حتماً نزدیک امتحانات به یک کتابخانه سر بزنید تا از اتحاد اعضاء برای موفقیت انگیزه بگیرید.

به نقل از تیم سَندِرز، مدیر سابق یاهو: شبکه شما ارزش خالص شماست.

انرژی کسانی که استاندارد های بالایی دارند به اطرافیان شان نیز منتقل می گردد.

انگیزه و پشتکار مسری است

تصور کنید با تیمی کار می کنید که 80 درصد اعضاء آن انگیزه بالا و 20 درصد اعضاء آن از زیر کار درمی فرایند. کسانی که از زیر کار درمی فرایند جزو اقلیت هستند و به وسیله افراد بلندپرواز و هدفمند احاطه شده اند. برای آن 20 درصد تنها دو گزینه وجود دارد. آن ها نمی توانند کار میانه تحویل بدهند، چون 80 درصد بقیه کار میانه را قبول ندارند. پس آن 20 درصد یا تحت تاثیر آن ها کارشان را بهتر می نمایند یا کارشان را ترک می نمایند، چون تمایل ندارند پابه پای بقیه کوشش نمایند. درنهایت، 100 درصد به جامانده تیم همگی از انگیزه بالا برخوردارند.

اگر درصد افراد بلندپرواز و تنبل را جابه جا کنیم نتیجه متفاوت خواهد شد. اگر 80 درصد اعضاء تیم انگیزه پایینی داشته باشند و فقط 20 درصد آن ها بلندپرواز باشند، خروجی تیم کیفیت پایینی خواهد داشت. بلندپرواز ها دو راه بیشتر ندارند، یا استاندارد های خودشان را پایین بیاورند یا از دست 80 درصد بقیه کلافه شوند و تیم را ترک نمایند. در نهایت، عملکرد تمام اعضاء به جامانده تیم ضعیف خواهد بود.

عملکرد شما بهتر از آن چیزی خواهد شد که خودتان فکر می کردید

اگر با افرادی احاطه شده باشید که استاندارد های پایینی دارند، احساس نمی کنید به کار اضافی احتیاج دارید. شاید با خودتان فکر کنید به مقدار کافی خوب هستید، چون کار خودتان را با افرادی مقایسه نمی کنید که پیشرفت مستمر هدف شان است.

به عبارت دیگر، حتی اگر عملکرد شما بهتر از افراد معمولی گروه همسالان تان باشد، حتی به سطح کاملی از پتانسیل های خودتان هم نرسیده اید. انسان های باانگیزه مدام در حال پیشرفت و بهتر شدن هستند و بودن در کنار آن ها این حس را در شما هم القاء می نماید که هنوز جای زیادی برای رشد کردن دارید. درنتیجه، بسیار بهتر از آن چیزی که تصور می کردید عمل می کنید.

برای مثال، من زمانی که کالج بودم زبان اسپانیایی خواندم. بیشتر همکلاسی های من اهمیت زیادی به اسپانیایی نمی دادند. زمانی که قرار بود ترجمه هایمان را در کلاس مرور کنیم، من همواره بین تنبل ها گیر می کردم. به نظر می رسید جای بهتر شدن برای من نبود، چون چیزی از آن ها یاد نمی گرفتم. ترجمه خودم آن قدر خوب بود که نمره خوب بگیرم، اما آنقدر که در توانم بود پیشرفت نمی کردم. استاد خوبی داشتیم که خوشبختانه متوجه شد من از کار گروهی بهره چندانی نمی برم؛ بنابراین من را با دانشجوی برتر کلاس جفت کرد. عملکرد هر دوی ما بهتر شد، چون 100 درصد گروه دو نفره ما روی مطالعات مان سرمایه گذاری می کردیم.

استاندارد های بالای او من را وادار به کار بیشتر و فکر عمیق تر می کرد و تمایل و اشتیاق من به یادگیری سبب می شد او مهارت هایش را با بحث کردن با من درباره کار تقویت کند.

وقتی محیط خودتان را کنترل کنید، زندگی تان خودبه خود کنترل خواهد شد

تاثیر مثبت عادت هایی که هرروز به آن ها متعهد هستید بیشتر از تاثیر پول بر زندگی شماست. هم سالانی که زندگی شما را با حضور و اعمال شان غنی می نمایند در عمل شما را به اهداف تان نزدیک تر می نمایند.

یکی از دوستان من هنرمند بااستعدادی است. او می تواند چیزهایی را که بقیه آشغال فرض می نمایند به مجسمه های خارق العاده تبدیل کند. او در خانواده ای بزرگ شد که از استعدادش حمایت نمی کردند. محتاج غذا و لباس و سرپناه نبود، اما رسماً بدبخت بود و از تمام رویاهایش دست کشیده بود تااینکه در دانشگاه با هنرمندان دیگری آشنا شد. در آن محیط آکادمیک با استادان و دانشجویانی معاشرت داشت که به قدرت دگرگون نماینده هنر ایمان داشتند. او تمرینات روزانه را آغاز کرد و امروز از راه هنرش امرارمعاش می نماید. زندگی خانوادگی او سمّی بود. گرچه خانواده همه احتیاج های او را برآورده می کرد، اما استعداد او تا قبل از ورود به دانشگاه و آشنایی با افرادی که از او انتظارات زیادی داشتند، شکوفا نشده بود.

دوستانی پیدا کنید که برای تعالی کوشش می نمایند

با کسانی معاشرت کنید که هم برای خودشان و هم برای دیگران استاندارد های دقیق دارند. با آن ها درمورد نحوه رسیدن به سطح موفقیت شان صحبت کنید. شاید آن ها فلسفه یا طرزفکری داشته باشند که بتوانید برای پیشرفت خودتان آن را اتخاذ کنید. سعی کنید دیدگاه آن ها را درباره کار، روابط و زندگی یاد بگیرید. طرز تفکر آن ها را تجزیه و تحلیل کنید.

به مرور می توانید دیدگاه های خودتان را با آن ها به اشتراک بگذارید و بازخورد آن ها را جویا شوید. تقلید رفتار های مثبت آن ها می تواند نگرش شما را تغییر دهد. این کار درست شبیه اینست که لبخند بزنید تا شادی را در خودتان القاء کنید یا ژست قدرتمند بگیرید تا اعتمادبه نفس تان را بیشتر کنید و البته به معنای تقلید کورکورانه نیست، بلکه تحلیل متفکرانه درباره عوامل موفقیت دیگران و الگوبرداری از آن ها در زندگی شخصی خودتان است.

هر رابطه ای باید شما را وادار کند برترین نسخه خودتان باشید

حفظ استاندارد های بالا در تمام جنبه های زندگی مهم است. در پی همکاران، دوستان و حتی یک شریک عاطفی باشید که موجب رشد و شکوفایی شما شوند. با حذف سموم از زندگی و جستجوی افرادی که به کمتر از تعالی و کمال رضایت نمی دهند، خودتان را برای رسدین به رویاهایتان آماده می کنید.

منبع: lifehack

منبع: فرادید

به "قدرت پنهان انسان های پیرامون ما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت پنهان انسان های پیرامون ما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید