شروع دو نمایش نو ، سونات جهنمی با رویکرد نوآورانه ای در اجرای یک تئاتر فانتزی

به گزارش وبلاگ دلگرمی، دو نمایش نو از امروز و فردا در مجموعه دیوار چهارم و تماشاخانه سپند روی صحنه می فرایند.

شروع دو نمایش نو ، سونات جهنمی با رویکرد نوآورانه ای در اجرای یک تئاتر فانتزی

به گزارش وبلاگ دلگرمی، نمایش کالیگولا به کارگردانی نیما ذاکر از امروز چهارشنبه دوم شهریور ماه در مجموعه تئاتر دیوار چهارم به صحنه می رود. نیما ذاکر پس از اجرای نمایش سوءتفاهم که در خانه نمایش دا به صحنه رفت دو باره نمایشنامه ای از آلبر کامو را برای اجرا انتخاب نموده است. کالیگولا از جمله آثار شناخته شده دنیای نمایش و مطرح ترین نمایشنامه کامو محسوب می گردد.

کالیگولا با ترجمه پری صابری و طراحی و کارگردانی نیما ذاکر اجرای عمومی خود را از امروز چهارشنبه دوم شهریور ماه در تماشاخانه دیوار چهارم شروع می نماید. مشاور کارگردان این نمایش بهروز بقایی است.

ذاکر در این اثر نمایشی به عنوان بازیگر نیز حضور دارد و علاوه بر او مرجان رضائی، کیمیا نوری، شیرین زمانی، مریم ذکاوتی، سهیلا پرهیزگار، امید اله کوهی، آرمین افتخارزاده، علیرضا شیخ دارانی، روح الله فرهنگ دوست، مهدی بیگدلیا، عباس احمدی، حسین آقازاده، شریف عطاری، میثم مرادیان، مشخص کیانی مقدم، امیر حسنی، حسام قهوه چی، مرتضی اسدی نیز در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: کالیگولا یک امپراطور نیست. یک نفرین است. این نمایشنامه بر پایه زندگی کالیگولا سومین امپراتور روم نوشته شده است که در 21 سالگی بر تخت امپراتوری نشست و در سال 41 میلادی کشته شد. البته آلبر کامو نیز برداشتی خاص از زندگی این امپراتور جوان داشته است؛ کالیگولا با مرگ خواهرش دروسیلا دچار پریشان احوالی می گردد. پس از مرگ خواهر، کالیگولا که به حقیقت مرگ مطلع شده، حکومت وحشت را شروع می نماید: مرگ سایه خود را بر سر اطرافیان کالیگولا می گستراند...

دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از مشاور کارگردان: بهروز بقایی، مسلم آیینی، برنامه ریز: امید اله کوهی، دستیاران: مریم ذکاوتی، شایان خاکبازان، طراح صحنه و طراح لباس: نیما ذاکر، طراح گریم: سمیرا شبانی، عکاس: پریسا کامیاب فر، مدیر صحنه: مرتضی اسدی، امیر حسنی، طراح پوستر و بروشور: علیرضا شیخ دارانی، مدیر تبلیغات: فریبا نوی.

این اثر نمایشی از دوم تا سی و یکم شهریور ماه ساعت 17 در مجموعه تئاتر دیوار چهارم به صحنه می رود.

  • جزئیات تازه از نمایش های روی صحنه | 2 جرایی شدن یک نمایش و شروع 2 نمایش در فرهنگسرای نیاوران و دیوار چهارم
  • از نظر سیاسی بی ضرر پاییز اجرا می گردد | 2 نمایش نو در تئاترشهر و ایرانشهر

سونات جهنمی، غریبه ای در گورستان

سونات جهنمی نیز به کارگردانی و تهیه نمایندگی ارسلان شهبازبیگی و نویسندگی فرشاد زارعی از سوم شهریور ماه در پردیس تئاتر سپند اجرا خواهد شد.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: غریبه ای راه گم نموده وارد گورستانی متروکه می گردد. او در مواجهه با مردگان آنجا متوجه می گردد که باید خود را از دست گورکن قبرستان نجات دهد. مردگان با روایت کردن سرگذشت خود در قالبی موزیکال به غریبه یاری می نمایند تا بتواند گورکن را از میان بردارد، اما گورکن درخواست دیگری از غریبه دارد.

در شرح این نمایش آمده است: آنچه در کمدی - تراژدی سونات جهنمی به چشم می آید، تفاوت فرم موزیکال آن است که با شکل معمول و تاثیر گرفته از آثار ملودرام غربی تمایز دارد و گروه تئاتر آنتاکال کوشش نموده تا رویکرد نوآورانه ای در اجرای یک تئاتر فانتزی داشته باشد.

آهنگساز و طراح صدای این تئاتر امیرعباس ابراهیمی است. ملیکا گنجی، یزدان نیری، شیوا احسان پذیر، مبینا زارعی، ارسلان شهبازبیگی، علی هیربدیان، صدف کاشانی، کامیاب حاجی نوروزی بازیگران این نمایش هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "شروع دو نمایش نو ، سونات جهنمی با رویکرد نوآورانه ای در اجرای یک تئاتر فانتزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع دو نمایش نو ، سونات جهنمی با رویکرد نوآورانه ای در اجرای یک تئاتر فانتزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید