آورد سدهای کرمانشاه نصف شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، خبرنگاران/کرمانشاه به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه، آورد سدهای کرمانشاه در سال آب جاری نصف شده است.

آورد سدهای کرمانشاه نصف شد

محمودرضا شهلایی در گفت و گو با وبلاگ دلگرمی، با بیان اینکه هم اکنون ذخیره 12 سد مخزنی استان کرمانشاه با ظرفیت یک میلیارد و 350 میلیون مترمکعب حدود 762 میلیون مترمکعب می باشد، افزود: نزدیک به 56.5 درصد ظرفیت سدهای استان پر از آب است.

وی بیشترین مقدار ذخیره سدهای کرمانشاه را به ترتیب مربوط به دو سد داریان و گاوشان بیان کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه با بیان اینکه آورد بارش های سال آبی جاری برای سدهای استان 142 میلیون مترمکعب بوده، این عدد را بسیار کم و نامناسب دانست.

شهلایی افزود: این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته مقدار ذخیره سدهای استان 846 میلیون مترمکعب و آورد بارش ها برای سدهای استان 301 میلیون مترمکعب بوده است.

وی از کاهش نزدیک به 50 درصدی آورد سدهای استان در سال آبی جاری اطلاع داد که تقریبا معادل کاهش بارندگی ها است و گفت: مقدار ذخیره سدهای استان نیز از سال قبل هفت درصد کمتر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه با بیان اینکه پارسال هم سال آبی پربارشی نداشتیم اما تا این حد کاهش ذخیره و آورد سدها را شاهد نبودیم، اظهار کرد: متاسفانه سال جاری شرایط ذخایر سدهای استان اصلا مناسب نیست و اگر مدیریت مناسبی صورت نگیرد در فصل گرمای آینده دچار چالش خواهیم شد.

به گفته شهلایی، در شرایطی که در سال آبی گذشته بعضی از سدهای استان به علت بارش مناسب سرریز کردند، سال جاری هیچ خبری از سرریز سدهای استان نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آورد سدهای کرمانشاه نصف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آورد سدهای کرمانشاه نصف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید