این افراد بیشتر به سرطان معده مبتلا می شوند!

به گزارش وبلاگ دلگرمی، سرطان معده سومین دلیل مرگ ناشی از سرطان در دنیا است. به نظر شما این سرطان گریبان چه افرادی را بیشتر می گیرد؟

این افراد بیشتر به سرطان معده مبتلا می شوند!

شاید تصور این موضوع سخت باشد که زندگی مجردی می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. نتایج یک مطالعه نو نشان می دهد که افراد مجرد شانس بیشتری برای مرگ بر اثر سرطان معده دارند. برای اطلاعات بیشتر در ادامه همراه وبلاگ دلگرمی باشید.

ارتباط مجرد بودن با سرطان معده

مجرد بودن خطر مرگ ناشی از سرطان معده را افزایش می دهد. آنالیز ها نشان می دهد بیمارانی که همسر دارند بیشتر محتمل است که تشخیص زودهنگام سرطان را دریافت نمایند و این موضوع به شواهدی می افزاید که داشتن همسر از افراد در برابر مرگ زودرس محافظت می نماید.

نویسندگان این مطالعه می گویند مجرد بودن باید یکی از عواملی باشد که پزشکان برای معین مدت عمر بیماران از آن استفاده می نمایند. بر اساس این مطالعه، افراد متاهل برترین پیش آگهی را در خصوص بقای سرطان داشتند، پس از آن افراد مجرد و سپس افراد طلاق گرفته قرار داشتند.

پرفسور آمان ژو (Aman Xu) از محققان دانشگاه پزشکی آنهویی در این رابطه می گوید: افراد متاهل از نظر اقتصادی شرایط بهتری داشته و بعلاوه آنها ممکن است تشویق عاطفی بیشتری نیز دریافت نمایند.

پروفسور ژو و همکارانش 3647 مورد سرطان معده را که تومور هنوز به سایر اندام ها توسعه نیافته بود، تجزیه و تحلیل کردند. بر این اساس تعیین شد افرادی که متاهل بودند با 72 درصد بیشترین شانس زنده ماندن را داشتند. به طور کلی شانس بقای زنان بیشتر از مردان بوده و از سوی دیگر، شانس بقا در بین افراد طلاق گرفته چه زن و چه مرد بین 51 تا 61 درصد کمتر بود.

تاثیر مجرد بودن در خطر ابتلا به دیگر سرطان ها

جالب توجه است که پزشکان پدیده مشابهی را نیز برای بیماران مبتلا به سرطان کبد و ریه شناسایی نموده اند. این یافته ها از یک مدل ریاضی به نام نوموگرام به دست آمده است.

تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که سن بیمار در هنگام تشخیص، یافته های مولکولی، مرحله پیشرفت سرطان، جراحی و مقدار تومور نیز فاکتورهای پیش آگهی مستقل هستند. محققان از داده ها برای ساختن یک نوموگرام برای پیش بینی اندازه بقای سه و پنج ساله استفاده کردند.

باید توجه داشت مقدار تومور بزرگ ترین عامل موثر در خطر مرگ یا عود بیماری است. زیرا تومور بزرگتر تهاجمی تر است و تومورهایی که به سختی قابل مشاهده هستند کندتر رشد می نمایند.

متاهلین بیشترین اهمیت را به سلامتی خود می دهند

نویسندگان مطالعه می گویند که شرایط تاهل نیز تاثیر متوسطی بر بقا دارد. افراد متاهل برترین پیش آگهی سرطان را داشتند. پس از آن افراد مجرد بوده و در نهایت پیش آگهی برای کسانی که طلاق گرفته بودند بدتر بود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب عجیب ترین و خنده دار ترین ترس های جهان را بخوانید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "این افراد بیشتر به سرطان معده مبتلا می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این افراد بیشتر به سرطان معده مبتلا می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید