با تهیه هایا کارت دیگر نیازی به دریافت ویزای قطر ندارید

به گزارش وبلاگ دلگرمی، ایسنا/ براساس آخرین اخبار و گزارشهای بدست آمده، با تهیه هایا کارت دیگر نیازی به دریافت ویزای قطر ندارید.

با تهیه هایا کارت دیگر نیازی به دریافت ویزای قطر ندارید

قطر در سال 2017 برای شهروندان 80 کشور ویزای خود را لغو کرد اما در این لیست نامی از ایران آورده نشده است. شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور که تا کمتر از یک ماه دیگر محل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال 2022 است، باید ویزا ورود و یا ویزای فرودگاهی (Visa Upon Arrival) دریافت نمایند. هزینه ویزای توریستی قطر در حالت عادی 100 ریال قطری است که 30 روز اعتبار دارد، با این وجود قطر شرایطی را در بازه جام جهانی فوتبال فراهم نموده تا اتباع کشورهایی که هنوز مشمول قانون لغو ویزا نشده اند آسان تر به این کشور سفر نمایند.

برای رفتن به جام جهانی و تماشای مسابقات کافی است هایا کارت دریافت کرد، فقط در این صورت است که دیگر احتیاج به دریافت ویزای قطر نخواهد بود. هایا کارت تنها مختص به تماشاچیان مسابقات جام جهانی نیست و تمام مسافران هنگام سفر به قطر در دوران جام جهانی فوتبال ملزم به دریافت این کارت هستند.

دولت قطر بعلاوه اظهار داشت: براساس قوانین اداره امور مهاجرت این کشور در جریان برگزاری جام جهانی هیچ ویزای توریستی برای متقاضیان صادر نمی گردد و فقط دارندگان هایا کارت و همراهان مجاز آنها می توانند به قطر سفر نمایند.

دولت قطر شرایطی را فراهم کرد تا اگر قبل از آغاز جام جهانی با ویزای توریستی وارد این کشور شده باشید و ویزای شما در خلال برگزاری مسابقات (نوامبر و دسامبر) منقضی گردد، ویزای توریستی خود را در داخل این کشور به صورت آنلاین تمدید کنید و به تماشای جام جهانی بروید.

هایا/حایا کارت (Hayya card) در واقع یک مدل کارت شناسایی دیجیتالی است که بواسطه آن برای سفر به کشور قطر، تماشای بازی ها و بعلاوه حضور در استادیوم های بازی به مجوز دیگری احتیاج نیست و حتی امکان استفاده رایگان از حمل و نقل درون شهری در روزهای برگزاری مسابقات فوتبال وجود دارد. در واقع، قطر هایا کارت را به عنوان مجوز ورود به این کشور درنظر گرفته و همه بازدید نمایندگان بین المللی برای ورود به این کشور و استادیوم های محل برپایی مسابقات، باید این کارت را همراه خود داشته باشند. البته برای تماشای بازی های بجز هایا کارت باید بلیت بازی ها را هم تهیه کرد.

ورود به قطر (برای مسافرانی از ایرانیان، پاکستان و ...)، ورود به استادیوم به همراه بلیت معتبر مسابقه، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی در روزهای مسابقه و برنامه ریزی هوشمند سفر از جمله موارد قابل استفاده هایا کارت اعلام شده است.

هایا کارت فقط برای دارندگان بلیت مسابقات جام جهانی و درصورتی که محل اقامت رزرو و تایید شده باشد، صادر می گردد. بعلاوه سن متقاضی این کارت باید بیشتر از 18 سال باشد. صدور هایا کارت رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای متقاضی ندارد.

هایا کارت را اینترنتی و با مراجعه به وبسایت Qatar2022.qa پس از ثبت اطلاعات شخصی، شماره بلیت تماشای بازی و تاییدیه رزرو اقامتگاه دریافت کرد.

برای سفر به قطر در دوران جام جهانی 2022 بعلاوه ضروری است اعتبار گذرنامه دست کم هفت ماه باشد.

پیش از قطر، در جام جهانی روسیه مدل مشابهی با عنوان FAN ID اجرا شده بود که جایگزین ویزا شد و مجوز ورود به روسیه و استادیوم های محل برگزاری مسابقات بود.

منبع: همگردی

به "با تهیه هایا کارت دیگر نیازی به دریافت ویزای قطر ندارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تهیه هایا کارت دیگر نیازی به دریافت ویزای قطر ندارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید