برنده پولیتزر: دوست ندارم فیلیپ راث بخوانم

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از گاردین، جین اسمایلی، نویسنده آمریکایی برنده جایزه پولیترز داستان برای کتاب هزاران هکتار در سال 1992 است.

برنده پولیتزر: دوست ندارم فیلیپ راث بخوانم

علاوه بر این در سال 2006 برنده جایزه فیتزجرالد برای یک عمر دستاورد ادبی شد.

از او درباره آثاری که می خواند، دوست دارد، هدیه می دهد و ..... سؤال کردیم. خواندن پاسخ های این نویسنده یِ آمریکایی خالی از لطف نیست:

کتابی که در حال حاضر می خوانم:

امنیت در برابر دریا نوشته نوشته پیتر گای که در مینستوتا واقع شده اما صحنه های زیبای دریاچه سوپریور در این کتاب بسیار زیبا توصیف شده است. پدر و پسری کوشش می نمایند پیش از مرگ پدر با هم آشتی می نمایند. فراز و نشیب های این دو شخصیت و همچنین توصیف شخصیت ها به خوبی توسط نویسنده به خواننده ارائه شده است.

کتابی که زندگی ام را تغییر داد:

آثا ر زیادی سبب شدند که من به نویسندگی علاقه داشته باشم اما کتاب آشپزی گورموت نوشته روث ریچل سبب شد به آشپزی علاقه مند شوم و حتی بیشتر از نویسندگی آشپزی می کنم. هر روز یک طرز تهیه جدید را امتحان می کنم و لذت می برم. آشپزی خودم با این کتاب را به غذاهای رستوران ترجیح می دهم.

کتابی که ای کاش من نوشته بودم:

من، تیتوبا، ساحره یِ سیلِم نوشته ماریا کنده. سال ها این کتاب را دارم و بالاخره پارسال خواندمش. تحت تأثیر دیدگاه کنده به زندگی تیبوتا قرار گرفتم. تیبوتا در زندگی دچار دوراهی ذهنی قرار می گیرد. دانش او درباره گیاهان و استفاده از آنان در جادو او را در قرن هفدهم دچار دردسر می نماید.

کتابی که قدرش را ندانستند:

به نظرم به کتاب های جغرافیایی به اندازه کافی اهمیت داده نمی گردد. خیلی از کتاب های غیرانگلیسی خوب هستند که هیچ وقت خوانده نمی شوند. به عنوان نمونه خانه دست نخورده نوشته ویلم فردریک هرمانز کتاب قدیمی و مهمی در هلند است اما برای من جدید بود.

کتابی که بیش از حد مشهور شد:

تاوان نوشته ایان مک ایوان. اصلاً درک نمی کنم. وقتی به خاتمه رسیدم نمی فهمیدم که چه اتفاقی اتفاق افتاده است.

کتابی که نتوانستم تا خاتمه بخوانم:

درست در لحظه ای که در نغمه آمریکایی نوشته فیلیپ راث پدر رفتاری نامتعارف با دختر از خود بروز می دهد کتاب را به گوشه ای پرت کردم. دوست ندارم بخوانمش.

کتابی که به دیگران هدیه می دهید:

به نظر من کتابی که هدیه می دهید باید لذت بخش باشد. به همین دلیل من بیشتر رمان های تصویری را به عنوان هدیه انتخاب می کنم.

اولین تجربه های کتابخوانی من:

عاشق سری کتاب های دوقلوهای بابزی در مدرسه نوشته لورا لی هوپ بودم. آن موقع فکر می کردم اگر خواهر یا برادر دوقلویی داشته باشم زندگی بی نظیر خواهد بود.

کتاب های لذت بخش من:

هر اثری از آنتونی ترولوپ را دوست دارم. اصلاً مهم نیست چه کتابی باشد. در حال حاضر کتاب آیا او را می بخشی؟ را می خوانم. ترولوپ خیلی خوب ذهن زنان و مردان را می شناسد و اطلاعات خوبی به خواننده می دهد. با خواندن ترولوپ درس های زیادی می گیرید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "برنده پولیتزر: دوست ندارم فیلیپ راث بخوانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنده پولیتزر: دوست ندارم فیلیپ راث بخوانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید