بلاهایی که کاشت ناخن سرتان می آورد!

به گزارش وبلاگ دلگرمی، خبرنگاران/کرمانشاه چندسالی است کاشت ناخن به رویه ای مرسوم میان بانوان تبدیل شده و بسیاری ناخن های طبیعی خود را زیر ناخن های بلند و مصنوعی برای همواره دفن می نمایند تا برای مدت کوتاهی هم که شده داشتن ناخن هایی زیبا را تجربه نمایند، این درحالی است که این زیبایی موقت می تواند برای آنها خطرساز بوده و با عوارض طولانی مدت بسیاری همراه گردد.

بلاهایی که کاشت ناخن سرتان می آورد!

دکتر علی ابراهیمی متخصص پوست، مو و زیبایی در گفت و گو با وبلاگ دلگرمی، با بیان اینکه کاشت ناخن به هیچ عنوان توصیه نمی گردد، گفت: این امر با عوارضی همراه است که به زیبایی موقت آن نمی ارزد.

وی اضافه نمود: برای کاشت ناخن قسمتی از کوتیکول ناخن و قسمت انتهایی ناخن دست کاری می گردد تا ناخن مصنوعی زیر پوست قرار گیرد و همین امر موجب رشد عفونت های قارچی و ایجاد التهاب در اطراف ناخن می گردد.

ابراهیمی گفت: از طرفی بارها شاهد هستیم که در افرادی که کاشت ناخن داشته اند، ناخن اصلی تغییر رنگ داده و زیر ناخن به تدریج خالی شده و از بین رفته و همین امر موجب رشد عفونت های قارچی زیر ناخن شده است.

وی اضافه نمود: همچنین در موارد بسیاری شاهد ایجاد ضایعات در قالب پوسته ریزی و ایجاد ضایعات اگزمایی در اطراف ناخن بوده ایم که همین امر زیبایی اطراف ناخن را دچار مشکل می نماید.

ابراهیمی گفت: یکی از بدترین اتفاقات در افرادی که کاشت ناخن نموده اند این است که هنگام کار ناخن بعضی از این افراد به دلیل بلندی به جایی گیر می نماید و با توجه به اینکه ناخن مصنوعی به ناخن اصلی چسبیده، این گیرکردن ناخن موجب شده ناخن اصلی هم از بستر خود بطور کامل جدا گردد که بسیار دردآور است.

وی تاکید نمود: با توجه به عوارض توضیح داده شده توصیه این است افراد از کاشت ناخن خودداری نموده و با تغذیه صحیح و رعایت اصول بهداشتی و مراقبت از ناخن، ناخن های طبیعی خود را محافظت و تقویت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بلاهایی که کاشت ناخن سرتان می آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاهایی که کاشت ناخن سرتان می آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید