تجهیز تخم لاک پشت ها به ردیاب GPS

به گزارش وبلاگ دلگرمی، پژوهشگران آمریکایی برای شناسایی شکارچیان غیرقانونی، نمونه های مصنوعی تخم لاک پشت دریایی را ابداع نموده اند و در آنها ردیاب GPS قرار داده اند.

تجهیز تخم لاک پشت ها به ردیاب GPS

گروهی از زیست شناسان دانشگاه میشیگان(UMich) برای ردیابی شکارچیان غیرمجاز تخم لاک پشت های دریایی، نمونه هایی شبیه به تخم لاک پشت واقعی ساخته اند و درون آنها، ردیاب GPS جاسازی نموده اند.

این ابداع موسوم به InvestEGGator، شباهت کافی را به تخم لاکپشت های دریایی دارد تا بتواند شکارچیان را فریب بدهد. InvestEGGator با یاری فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است و ردیاب هایی را در بر دارد.

پژوهشگران، InvestEGGator را تا حد امکان ساده طراحی نموده اند و برنامه ریزی آنها را طوری انجام داده اند که تا فاصله 137 کیلومتر قابل ردیابی باشند.

کیم ویلیامز(Kim Williams)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما واقعا کوشش کردیم تا InvestEGGator را با کیفیت بسازیم زیرا قصد نداریم ساختن آن را دوباره از ابتدا انجام دهیم. به علاوه، ما منبع اقتصادی کافی در اختیار نداریم و به همین علت باید کار خود را با هزینه کم انجام دهیم.

این پژوهش، بینش های جالبی درباره شکار غیر قانونی تخم لاک پشت دریایی ارائه می دهد. هلن فیسی(Helen Pheasey)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما از به دست آوردن این نتایج مسرور هستیم زیرا با یاری آنها توانسته ایم شواهدی در خصوص شکار غیرقانونی ارائه دهیم.

این پژوهش، در مجله Current Biology به چاپ رسید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تجهیز تخم لاک پشت ها به ردیاب GPS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز تخم لاک پشت ها به ردیاب GPS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید