فرایند اجرای پروتکل های بهداشتی در کلاسهای درس و خوابگاه های دانش آموزی

به گزارش وبلاگ دلگرمی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به تشریح و تببین فرایند اجرای پروتکل های بهداشتی در بازگشایی مدارس به صورت حضوری، پرداخت.

فرایند اجرای پروتکل های بهداشتی در کلاسهای درس و خوابگاه های دانش آموزی

به گزارش وبلاگ دلگرمی، مهرزاد حمیدی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که با موضوع پروژه مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی تازه، در اردوگاه فرهنگی - تربیتی شهید باهنر، برگزارشد، اظهار کرد: با توجه به بیانات ریاست محترم جمهور که فرمودندمبنای آموزش و پرورش بر بازگشایی حضوری مدارس است، لازم است؛ کارگروهی با موضوع وزارت بهداشت، سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، تشکیل و ضمن قانع کردن افکار عمومی، واکسیناسیون افراد مرتبط با دانش آموزان، تحت نظارت این کارگروه، به طور کامل انجام گردد.

حمیدی با اشاره به ایجاد 427مرکز تجمیعی برای واکسیناسیون معلمان، توضیح داد: تا به امروز بیش از 82 درصد معلمان، دوز اول واکسن کرونا را دریافت نموده اند و در بعضی استان ها تا 80 درصد از معلمان دوز دوم واکسن را هم دریافت نموده اند.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، واکسیناسیون تمام معلمان تا اول مهر به سرانجام خواهد رسید. بعلاوه دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان، هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

حمیدی گفت: برای رعایت پروتکل های بهداشتی فاصله دانش آموزان در کلاس درس حدود یک و نیم متر در نظر گرفته شده است و زمان استراحت دانش آموزان، بویژه در دوره ابتدایی، به گونه ای برنامه ریزی شده که از ازدحام در ورود و خروج دانش آموزان، تا حد امکان کاسته گردد.

وی اضافه کرد: کلاس های درس باید دارای تهویه هوا باشند که از یک طرف هوا وارد کلاس شده و از سمت دیگر هوا خارج گردد. کلاس های درس، سرویس ها و .... روزانه تا سه مرتبه ضدعفونی گردد.

معاون تربیت بدنی و سلامت گفت: در مورد خوابگاه های دانش آموزی هم باید فاصله 2 متری بین تخت ها، رعایت گردد و به هیچ اسم تخت های دو طبقه استفاده نگردد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمیدی در سرانجام تأکید کرد: مراقبت از سلامتی دانش آموزان، وظیفه اصلی ماست و سعی می کنیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا، آسیب ها را تا حد ممکن کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرایند اجرای پروتکل های بهداشتی در کلاسهای درس و خوابگاه های دانش آموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند اجرای پروتکل های بهداشتی در کلاسهای درس و خوابگاه های دانش آموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید