زیباترین مجموعه متن سالگرد فوت پدر، مادر، پدربزرگ و دیگر عزیزان

به گزارش وبلاگ دلگرمی، زیباترین مجموعه متن سالگرد فوت را در دسته های پیغام عرض تسلیت سالگرد رسمی، متن ادبی برای سالگرد فوت پدر، متن اولین سالگرد فوت مادر، متن سالگرد فوت پدربزرگ، شعر تسلیت سالگرد و ... بیابید.

زیباترین مجموعه متن سالگرد فوت پدر، مادر، پدربزرگ و دیگر عزیزان

وبلاگ دلگرمی | سرویس سرگرمی - پیغام تسلیت سالگرد پس از گذشت یک سال و یا حتی چند سال پس از فوت برای مراسم سالگرد به وابستگان متوفی ارسال می گردد. پیغام تسلیت سالگرد را همچون پیغام تسلیت درگذشت می توان به شیوه های گوناگون ازجمله پیغام تسلیت رسمی، پیغام تسلیت ادبی، صمیمانه و... به مناسبت تسلیت درگذشت افراد مختلف همچون پیغام تسلیت فوت پدر، پیغام تسلیت درگذشت مادر و پیغام تسلیت درگذشت اقوام نزدیک و دور ارسال نمود. پیغام و شعر سالگرد فوت را در مطلب حاضر بخوانید.

در این مطلب بخوانید:
  • پیغام عرض تسلیت سالگرد رسمی
  • متن ادبی برای سالگرد فوت پدر
  • متن اولین سالگرد فوت مادر
  • متن سالگرد فوت پدربزرگ
  • پیغام تسلیت سالگرد فوت پدر
  • متن زیبا برای سالگرد فوت یک عزیز
  • شعر تسلیت سالگرد

پیغام عرض تسلیت سالگرد رسمی

یک سال است که شما ... عزیزتان را از دست داده اید. وقتی ما عزیزی را در این جهان از دست می دهیم، فرشته ای در بهشت نصیبمان می گردد که همیشه مراقب ماست. آرام خاطر باشید در اینکه فرشته ای دارید که الان برشما نظاره گرست. سالگرد درگذشت ... را تسلیت عرض می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درست است که یک سال از فقدان ... شما می گذرد اما کسی که این جهان را ترک می نماید در حقیقت از اینجا نرفته، او هنوز در قلب و خاطر ما زنده است، و به حیات خودش ادامه می دهد. خواهشا تسلیت ما را بپذیرید، او هرگز فراموش نخواهد شد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

سالگرد وفات پدر / مادر / ... عزیز به یادمان می آورد که همیشه باید دعاگویی و مرور خاطرات خوش را نسبت به عزیز از دست رفته مان به یاد داشته باشیم. امیدوارم صمیمت و عشق اقوام و دوستان تو را در این روزها و ماه های سخت تسکین بخشیده باشد. تسلیت قلبی ام را به شما ارزانی می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درگذشت پدرتان / مادرتان / ... تان چنان سنگین و جانسوز بود که حتی پس از گذشت یک سال به سختی به باور می نشیند ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره ای جز تسلیم و رضا نیست. سالگرد وفات ایشان را به شما و خانواده محترم تان صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفر نموده علو درجات طلب می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

در سالگرد درگذشت ... گرامیتان، خاموش شدن این شمع نورانی خدمت خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنم؛ از خداوند یکتا برطرف درجات آن بزرگوار در بهشت أعلا و مزید فضل و رحمت پروردگار بی همتا برایشان و طول عمر بازمانگان آن مرحوم همراه با سلامتی و حسن عاقبتشان خواهانم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال شکیبای شما در غم از دست دادن ... شایسته تحسین است. خداوند شما را اجر صابرین دهد که حضرتش فرمود: و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون. عرض تسلیت حقیر را بپذیرید.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

چه ناباورانه یک سال / دو سال / ... از غروب غم انگیز ... عزیزتان گذشت. سخت ترین روزهای زندگیتان را تجربه کردید و ما بر دل آتش گرفته تان اشک غم باریدیم. سالگرد وفات آن عزیز را تسلیت عرض می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال / دو سال / ... سال از هجر .... بزرگوارتان سپری شد ولی باید بگویم که حتی گذر زمان توان زدودن عشق و یاد ایشان را از هستی و وجودمان ندارد. اولین / دومین / ...مین سالگرد درگذشت ... را به خاطر خوبی ها، مهربانی ها و ایثارش گرامی می داریم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

درود بر انسان های خوب آنان که در اندیشه دیگران تصویر زیبا می نگارند تا آنجا که یاد و خاطرش همیشه در دلها می ماند. اولین / دومین / .. سالگرد غروب غم انگیز خورشید زندگی تان ... را با همه دلتنگی ها و حسرت ها، تسلیت عرض می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

در سالگرد درگذشت ... گرامی تان سجده شکر به درگاه پروردگار فرود می آوریم که توفیق صبر بر مصیبت را به شما ارزانی داشتی. همیشه به یاد انسانی هستیم که زیباترین های زندگی را در ذهنمان جاودانه ساخت.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

ای کاش رفتن ... عزیزتان را بازگشتی و فراق ایشان را صبری و دریای دردمان را مرهمی بود. یک / دو / ... سال پیش به صفای وجودش و امروز به اعتبار نام نیکش می بالیم. اولین / دومین / ...مین سالگرد هجرت ابدی مرحوم ... را تسلیت می گویم. روحش شاد و یادش گرامی باد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یکسال است که دلتنگی های غروب را با بودن در کنار مزارش، سپری می کنیم و در نهایت ناباوری، باورمان شده که او دیگر نیست، دیگر نمی آید و دیگر نباید منتظرش باشیم، دیگر آن شمع فروزان را نمی بینیم ولی طنین صدای دلنشینش همچنان در گوش ما و مهربانیش در قلب ما و زیبایی چهره اش در یاد ماست. سالگرد وفات ... را تسلیت عرض می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از وفات پدرتان / مادرتان / ...تان گذشت؛ او که دانشش، خانه ها را راسخ و راه ها را هموار می ساخت؛ او که مهربانی را گسترده می خواست و انسانیت را ستایش می کرد؛ هیچکس چون او سرود زیبای کمک رساندن بر قله های رفیع عشق را بی هیچ ادعا و بی هیچ چشمداشتی فریاد نمی کرد و آنگاه که باید کمک می شد، هیچکس را یارای کمک رساندن به او نبود. سالگرد درگذشتش تسلیت باد.

متن ادبی برای سالگرد فوت پدر

یک سال می گذرد و می سوزیم و به هر جا می نگریم، خاطره ای از تو در خیال ما شکل می گیرد؛ یک سالی است که سنگ شکیبا خود را از دست داده ایم و نگاه پاکش را دیگر نمی یابیم. چه سخت است فراق کسی که یاد و روحش همیشه در کنار ماست و او خود نیست.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال است که طنین صدای گرمت در فضای خانه نمی پیچد و ناباورانه جای خالی ات را نگاه می کنیم و به آستانه در چشم دوخته ایم اما افسوس دیگر سعادت ملاقات تو را نخواهیم داشت. ای کاش می توانستیم احساسمان را بیان کنیم. اگر دریاها جوهر و درختان جملگی قلم گردند، باز هم نمی توانیم بزرگواری، فداکاری و ایثارت را بر صفحه کاغذ بنگاریم!

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از وداع ناباورانه اش گذشت !سالی که با تحمل هجرت تو مبدل به قرنی شد و چشمان خسته ما به امید بازگشت تو مانند دو شمع سوخته جان، همچنان به راه است. اندوه رفتن تو بسیار گران و درد فراقت طاقت فرساست و ما تنها با خاطره خوبیها و محبتهایت آن را تحمل می کنیم. باشد که ما نیز ذره ای از آن همه محبت و انسان دوستی و مردم داری را در وجود خود پرورش دهیم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

من پله های پشت بام را جارو نموده ام و شیشه های پنجره را شسته ام. آیا دوباره زنگ در، مرا به سوی انتظار صدا خواهد برد؟ و اکنون نگاهم از شیشه گذشت، به کوچه دوید و روی سنگ نوشته مزارت ایستاد، آه یک سال تمام شد! و دریغا که هیچکس جای خالی تو را در دل ما پر نکرد… تو به همراه قاصدکان سبکبال رفته بودی و ما اینک چقدر تنها ماندیم...

〰*〰*〰*〰*〰*〰

در این یک سال روزها را چه غریبانه به شب رساندیم، فریاد را در سینه خفه کردیم و اشک را خوراک روز و شب کردیم. چه سخت است در دل گریستن و به زبان هیچ نگفتن و تکیه گاهی مطمئن را از دست دادن! سالگرد درگذشت پدر گرامیتان را تسلیت عرض می کنم.

متن اولین سالگرد فوت مادر

ناگهان پرواز، ناگهان جدایی ابدی؛ اینست واقعیت زندگانی و تقدیر الهی... جز صبر و شکیبایی و پذیرش مقدرات چاره ای نیست. ما را چگونه ممکن است به این راحتی تیرگی شب را در روشنایی روز و خزان را در بهار احساس کرد؟ ما دیدیم و پذیرفتیم. یک سال / دو سال / ... سال از فوت پدر / مادر / ... عزیزتان گذشت. یادش را گرامی می داریم و به روح آسمانی اش سلام و صلوات می فرستیم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال که هیچ، قرن ها می گذرد و یاد مادر عزیزتان در تک تک اجزای جانمان می ماند. جز آن که مرا مرگ، به یغما ببرد. سالگرد وفات ایشان را تسلیت عرض می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

چه آرام و بی صدا ما را تنها گذاشتی و ما چه بی قرار و ناباورانه دلمان تا ابد همیشه هوای آغوش گرم و پر مهرت را خواهد نمود و دلتنگ لحظه های با تو بودن خواهیم بود. سالگرد پرواز مادر عزیزتان را تسلیت می گوییم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از غروب مادر عزیزتان گذشت، دست تقدیر او را از باغ زندگی جدا کرد و جز مشتی خاک بر ما باقی نگذاشت. یک سال از پرواز معصومانه اش گذشت،این یک سال را با یاد و بی حضورش، چه تلخ و مبهوت به سرانجام بردیم و در فراقش چه خون ها که از دل چکید و چه اشک ها که بر رخ دوید، هنوز به یادش اشک می ریزیم تا شاید آرام گیریم و با حضور یاران رفتنش را باور کنیم.

متن اولین سالگرد فوت مادر

متن اولین سالگرد فوت مادر

متن سالگرد فوت پدربزرگ

پدربزرگ عزیزتر از جانم! قاب عکست از آن بالا به من لبخند میزند. می گویم: خدا جان! اجازه بده که فقط یکبار دیگر صدایش را بشنوم و یک بار دیگر او را در آغوش بگیرم. فیلم هایی که از تو ضبط نموده ام را می گذارم. اشک می ریزم و صفحه نمایش را در آغوش می گیرم. می ترسم کسی سر برسد و بگوید که دیوانه شده ام اما من فقط دلتنگم. دلتنگ کسی که مانند پدر پشت و پناهم بود.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

دلم برای روزهایی تنگ است

که می دانم باز نخواهند گشت

برای پدربزرگم که دیگر حضورش را

احساس نخواهم کرد

به راستی که چه زود دیر می گردد

امروز سالگرد فوت پدربزرگم است

〰*〰*〰*〰*〰*〰

ای کاش کنارم بودی همین یک شب را

ای پدربزرگ مهربانم اگر چه به کنارم نیستی امّا

وجود تو را همیشه در کنارم حس میکنم

و می دانم همیشه مواظبم هستی

دوستت دارم و همیشه دل تنگم

که فقط یکبار دیگه دستانت را بگیرم

امروز، یک سال از غروب غم انگیز پدربزرگم می گذرد

〰*〰*〰*〰*〰*〰

پدربزرگ از دست رفته ام! به تو فکر میکنم و آرام میشوم. دلم قصد دارد برایت بنویسم، بدهم فرشته ها تا برایت بیاورند. می نویسم و می آیم سر آرامگاهت میخوانم. پس از یک سال، تو کجایی؟ آیا در آرامگاه هستی؟ یا در این قاب عکس که هرگاه دلم برایت تنگ میگردد؛ آن را غرق بوسه می کنم. دوست دارم برای تو بنویسم و با تو حرف بزنم تا شاید دلتنگی ام کم گردد اما پدربزرگ از دست رفته ام، تو را به جان مادر با من حرف بزن.

متن سالگرد فوت پدربزرگ

متن سالگرد فوت پدربزرگ

پیغام تسلیت سالگرد فوت پدر

سالگرد درگذشت پدر گرامیتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و غفران و برای شما طول عمر مسئلت دارم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

خداوند اجر بی سرانجام به شما عطا فرمایدکه یک سال است پدر عزیزتان را به آغوش خاک سپرده و شکیباانه در سوگش نشستید. تسلیت ابزار روح آدمی برای ابراز رنج و اندوه است، تسلیت ما را پذیرا باشید.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

یک سال از درگذشت پدرتان سپری شده و ما هنوز یاد روزهای بودنش را عزیز می داریم و لحظه های سنگینی هجرانش را به سوگ می نشینیم باشد که در نظرت افتد.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

می دانم حتی اگر یک سال یا چند سال هم بگذرد، داغ درگذشت ... فراموش نمی گردد و عظمت هیچ صبری از وسعت غم نزدیکترین عزیزان نمی کاهد، فقط کنار می آییم و یاد می گیریم به تلخی ها نیندیشیم. روحش شاد.

متن زیبا برای سالگرد فوت یک عزیز

از مرگ جانسوز ... عزیزتان یک سال / ... سال گذشت و ما همچنان همچون شمع در این غم شب و روز می سوزیم. سالروز وفات ایشان را تسلیت عرض می کنم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

اولین / دومین / ...مین سال درگذشت پدر / مادر / ... گرامیتان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده، برای آن عزیر علو درجات الهی را مسئلت می داریم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

روح پدرت / مادرت به وسعت اندوهمان شاد و قرین رحمت الهی باد. اولین / دومین / ...مین سالگرد درگذشت آن عزیز را گرامی می داریم.

〰*〰*〰*〰*〰*〰

روزهای دلتنگیمان را به یاد خوبی ها و مهربانی هایش سپری می کنیم. اولین / دومین / ...مین سالگرد درگذشت ... را با نثار فاتحه ای به روح پاکش گرامی می داریم.

متن زیبا برای سالگرد فوت یک عزیز

متن زیبا برای سالگرد فوت یک عزیز

شعر تسلیت سالگرد

ای خرم از فروغ رخت لاله زار عمر

بازآ که ریخت بی گل رویت بهار عمر

از دیده گر سرشک چو باران چکد رواست

کاندر غمت چو برق بشد روزگار عمر

〰*〰*〰*〰*〰*〰

بعد یک سال بنویسید [پسرم / دخترم / مادرم / پدرم] کبوتر شد و رفت

زیر باران بهار، غزلی خواند، دلش تر شد و رفت

چه تفاوت که چه خورده است، غم دل یا غصه

آنقدر غرق غمش بود که پرپر شد و رفت

روز میلاد، همان روز که طوفان شده بود

مرگ با لحظه میلاد برابر شد و رفت

او کسی بود که از غرق شدن می ترسید

عاقبت روی تن ابر شناور شد و رفت

〰*〰*〰*〰*〰*〰*

گذشته سالی و رویت ندیدیم

گلی از گلشن رویت نچیدیم

رسیده سالگرد تو ولی ما

به قدر سال ها محنت کشیدیم

〰*〰*〰*〰*〰*〰

سالی گذشت و باغ دلم برگ و بر نداشت

من ماندم و شبی که هوای سحر نداشت

〰*〰*〰*〰*〰*〰

روزها رفت و گذشت

و در اندیشه باز آمدنت لحظه ها طی شد و مُرد

و نگاهم هر روز باز هم با همه شوق کوچه ها را پایید

مثل آن روز که می آمدی از دور…

دریغ!

دل من در غم هجران تو ای پدرم / مادرم /...

چه بگویم چه کشید

آه یک سال گذشت…

سخن آخر

امیدواریم مجموعه پیغام تسلیت توجه شما را جلب نموده باشد. به وسیله بخش نظرات و پرسش ها برایمان بنویسید کدام پیغام را برای ارسال انتخاب کردید و دلیل انتخاب تان چه بود؟

منبع: setare.com

به "زیباترین مجموعه متن سالگرد فوت پدر، مادر، پدربزرگ و دیگر عزیزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مجموعه متن سالگرد فوت پدر، مادر، پدربزرگ و دیگر عزیزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید