صدای سشوار برای نوزاد، آرامش بخش و خواب آور

به گزارش وبلاگ دلگرمی، یکی از این روش های خواباندن نوزادان، استفاده از صدای سفید همانند صدای سشوار برای نوزاد است. در این مطلب لینک دانلود صدای سشوار برای خواب نوزاد را نیز قرار داده ایم.

صدای سشوار برای نوزاد، آرامش بخش و خواب آور

وبلاگ دلگرمی | سرویس مادر و کودک - عادت به چرخه خواب و بیداری، برای نوزادان، فرایندی زمان بر است. والدینی که نوزاد در خانه دارند، خواب راحت برایشان یک آرزوی دست نیافتنی است. نوزاد نه تنها در طول شب چندین مرتبه برای خوردن شیر از خواب بیدار می گردد، بلکه برای به خواب رفتن هم احتیاج به یاری و همراهی والدین دارد. به نظر پزشکان، انجام فعالیت های آرامش بخش، مثل حمام کردن نوزاد پیش از خواب، به بهتر خوابیدن نوزاد، یاری می نماید. اما هنگامی که انجام این کار ها اثربخش نیست، والدین به فکر راهکار های دیگر، مانند استفاده از صدای سشوار برای کودک می افتند.

استفاده از صدا های سفید ممکن است موجب بهتر خوابیدن نوزاد گردد، اما عوارض جانبی آن در بلندمدت را نیز بایستی در نظر داشت. اما صدای سفید چیست؟ بهتر است پیش از استفاده از صدا های سفید برای خواباندن نوزادتان، در خصوص مزایا و معایب صدای سفید برای نوزادان بدانید.

آنچه در این مطلب آمده است:
 • نکات استفاده از صدای سشوار برای نوزاد
 • ترک عادت خوابیدن با صدای سشوار
 • دانلود صدای سشوار برای خواب نوزاد
 • صدای سفید؛ مزایا و معایب

استفاده از صدای سشوار برای نوزاد

والدینی که نوزادان کولیکی دارند، صدای سشوار را برای آرامش و به خواب رفتن نوزاد مفید می دانند. اگرچه روشن نگه داشتن سشوار تمام شب برای خوابیدن نوزاد، کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد.

برای این کار، در اتاقی که نوزاد حضور دارد، سشوار را روشن کنید. اجازه دهید نوزاد برای چند دقیقه به صدای سشوار گوش دهد. شاید این راهکار برای شما معجزه کند و نوزاد آرام گردد یا به خواب رود.

هنگام استفاده از سشوار برای خوابیدن نوزاد، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • از باد گرم سشوار استفاده نکنید.
 • سشوار را با فاصله از نوزاد نگه دارید.
 • باد سشوار به صورت نوزاد نخورد.
 • اگر نوزاد برهنه است و لباس تنش نیست، مانعی بین جریان باد سشوار و بدن نوزاد ایجاد کنید.
 • مراقب دمای بدن نوزاد باشید، تا با وزش باد سشوار گرم نگردد!
 • صدای سشوار بقدری بلند نباشد که به شنوایی نوزاد آسیب بزند.

ترک عادت خوابیدن با صدای سشوار

نوزادان عاشق کار های تکراری اند. اگر صدای سشوار باعث آرامش و احساس امنیت نوزاد می گردد، او برای خوابیدن در هر زمان به شنیدن آن صدا احتیاج دارد.

برای از بین بردن این عادت می توانید روش های زیر را به کار برید.

 • دیگر از صدای سشوار برای نوزاد استفاده نکنید! ممکن است چند روز اول برای آرام کردن و خواباندن نوزاد با مشکل روبرو شوید، اما نگران نباشید. نوزادان به سرعت به شرایط جدید عادت می نمایند. نزدیکش باشید تا او احساس آرامش و امنیت کند.
 • از روش گام به گام بهره ببرید. سشوار را در اتاقی دیگر روشن کنید و به تدریج از صدای آن فاصله بگیرید. سشوار را قبل از خوابیدن کودک خاموش کنید. این گونه به مرور کودک می آموزد که بدون صدای آن بخوابد.

اگر نگران سوختن سشوار خود هستید، یک راه آسان وجود دارد! صدای سشوار را از لینک زیر، اسپاتیفای یا اپلیکیشن موبایل برای نوزاد دانلود و پخش کنید (بله! این تنها مشکل شما نیست، بسیاری از نوزادان معتاد شنیدن صدا های سفید هستند!)

دانلود صدای سشوار برای خواب نوزاد mp3

⇓⇓⇓

دانلود صدای سشوار

کد مولتی مدیا

دانلود

فیلم اصلی

صدای سفید، مزایا و معایب

صدای سفید به صدا هایی می گویند که صدا های محیط را تحت الشعاع قرار می دهند. اگر در شهر شلوغی زندگی می کنید، صدای سفید می تواند مانع رسیدن سر و صدای خیابان و ترافیک به گوش شما گردد. صدا هایی مانند صدای سشوار، صدای جارو برقی، دوش آب، ضربان قلب، ماشین ظرفشویی، مخلوط کن و فن تهویه، در دسته بندی صدا های سفید قرار می گیرند.

مزایای استفاده از صدای سفید برای نوزادان

 • وجود صدای سفید در محیط باعث به خواب رفتن سریعتر نوزادان می گردد.
 • صدای سفید، سر و صدا های موجود در خانه را می پوشاند (خصوصا سر و صدای بچه ها دیگر خانه).
 • صدای سفید تداعی نماینده صدا های داخل رحم برای نوزاد است و به او احساس امنیت و آرامش می دهد. به مدت 9 ماه، رحم خانه نوزاد، سرشار از صدا های گوناگون بوده است (ضربان قلب، صدای دستگاه گوارش، جریان خون و بسیاری صدا های دیگر). هم چنین صدا هایی از دنیای بیرون مانند سرو صدای خانه، تبادل نظر های والدین، صدای شهر و خیابان، ترافیک، موسیقی و تلویزیون را می شنیده است. حال در نظر بگیرید که نوزاد از محیط شلوغ رحم به اتاق ساکت خود منتقل می گردد! او احتیاج دارد، صدایی او را به یاد دوران جنینی بیاندازد.

معایب استفاده از صدای سفید برای نوزادان

 • استفاده از صدای سفید ممکن است به آستانه تحمل شنوایی کودک آسیب برساند. پزشکان صدایی با شدت بیشتر از 50 دسی بل را برای نوزادان مناسب نمی دانند.
 • نوزادان برای خوابیدن به صدای سفید عادت می نمایند و بدون آن توانایی به خواب رفتن ندارند.
 • تمامی نوزادان با صدای سفید احساس آرامش نمی نمایند.

استفاده از صدای سشوار برای نوزاد، شاید راهکاری کوتاه مدت برای خواباندن او باشد، اما در بلند مدت بایستی راهکار دیگری بیاندیشید پس با مطالعه 8 دلیل بی قراری نوزاد در خواب + پاسخ به سوالات متداول می توانید با بعضی علل بی قراری نوزادان آشنا شوید. همچنین مطالعه مطلب علت نخوابیدن نوزاد در شب چیست نیز می تواند در این زمینه راه گشا باشد.

برگرفته از: easybabylife، thedadjam، healthline

منبع: setare.com

به "صدای سشوار برای نوزاد، آرامش بخش و خواب آور" امتیاز دهید

2 کاربر به "صدای سشوار برای نوزاد، آرامش بخش و خواب آور" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدای سشوار برای نوزاد، آرامش بخش و خواب آور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید