ماهی گیری مدیریت شهری از آب گل آلود کرونایی، شهرداری تهران نحوه توزیع ماسک های اهدایی دیگر کشورها را شفاف سازی کند

به گزارش وبلاگ دلگرمی، مدیریت شهری که این روزها از دریافت کمک دولت به دلیل هزینه های ناشی از شیوع کرونا و کاهش درآمدش ناامید شده در گوشه و کنار به دنبال آن است تا به هر شکلی که شده هر چند ناچیز به کسب درآمد بپردازد که فروش ماسک در مترو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ماهی گیری مدیریت شهری از آب گل آلود کرونایی، شهرداری تهران نحوه توزیع ماسک های اهدایی دیگر کشورها را شفاف سازی کند

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ دلگرمی، همان طور که پیش بینی می شد اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در حمل و نقل عمومی بهانه را به دست مدیریت شهری داد تا موضوع اجرای طرح ترافیک را بار دیگر با جدیت مطرح کند.

این اقدام مدیریت شهری باعث شد تا مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو سوق پیدا کرده و در این میان فاصله اجتماعی که تا پیش از این نیز در سیستم حمل و نقل عمومی به درستی اجرا نشده بود را کلاً منتفی کند.

اجرای طرح استفاده اجباری ماسک در مترو از سوی شهرداری تهران از چند منظر قابل بررسی است:

اول این که شهرداری تهران که خود یک تنه مسئولیت اجرای این طرح را برعهده گرفت، به جز چند روز نخست دیگر نتوانست پروتکل های سختگیرانه ستاد مقابله با کرونا را در حمل و نقل عمومی اجرا کند که این موضوع اعتراض محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران را به دنبال داشت. وی در جلسه علنی هفته قبل شورای شهر تهران گفت: در روزهای ابتدایی اجرای این طرح که به تصویب ستاد ملی کرونا رسیده است، گزارش های خوبی دریافت کردیم اما متأسفانه اکنون این موضوع مورد بی توجهی قرار گرفته و رها شده است. سهل انگاری در این خصوص جان شهروندان را به خطر می اندازد.

مورد دوم این که نحوه توزیع و قیمت ماسک ها در مترو هم خود دارای حواشی بسکمک است، زیرا قرار بود این ماسک ها با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار بگیرد ولی نرخ های مختلف آن، نارضایتی تهرانی ها را به همراه داشته به طوری که در روزهای ابتدایی قیمت ماسک ها حتی تا مبلغ 10 هزار تومان هم به فروش می رفت اما با گذشت چند روز و اعتراض شهروندان نسبت به قیمت بالای ماسک ها، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک از توزیع دو نوع ماسک یک لایه به قیمت یک هزار تومان و ماسک چند لایه به مبلغ 2 هزار تومان خبر داد با این حال بیشتر آنچه که در مترو به فروش می رسد ماسک 2 هزار تومانی است.

آنچه در این میان از عملکرد مدیریت شهری نمایان می شود، تلاش آنها برای دریافت ماهی از این آب گل آلود ایجاد شده ناشی از کرونا است.

علاوه بر حواشی مطرح شده در ارتباط با اجرای طرح فروش ماسک در حمل ونقل عمومی و قیمت عرضه آن چندی پیش محمد حسین حیدری مدیرکل بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت نیز گفته بود که اقلام بهداشتی طبق درخواست شهرداری ها در اختیارشان قرار گرفت که برخی از این اقلام اهدایی از سوی دیگر کشورهای کمک کننده بوده است.

با وجودی که شهرداری تهران تا به امروز هیچ اظهارنظری در خصوص ماسک های اهدایی کشورهای دیگر که از سوی وزارت بهداشت در اختیارش قرار گرفته بود نمی کند، شورای شهری ها هم که باید به عنوان ناظر بر عملکرد شهرداری فعال باشند حتی از این موضوع خبر هم ندارند و مشخص نیست که شهرداری ماسک های اهدایی کشورهای دیگر را کجا و چگونه مصرف و توزیع کرده است.

اظهارنظر وزارت بهداشت درباره واگذاری ماسک های اهدایی دیگر کشورها به شهرداری را ندیده ام

ستاد ملی کرونا برای تأمین ماسک در حمل و نقل عمومی بودجه تخصیص دهد

شهرداری تهران و شورای شهر که این روزها از کمک دولت برای کمک به مدیریت شهری پایتخت به منظور جبران رکود حاصل از کرونا ناامید شده از هر مستمسکی برای کسب درآمد و جبران ناکارآمدی در بودجه ریزی مناسب و پیش بینی شرایط بحرانی و هزینه هایی که برای شهروندان تهرانی انجام داده دریغ نمی کند.

شاید بهتر باشد شورای شهری ها این روزها برای پرهیز از ارائه آمارهای ضدونقیض که ناشی از عدم تعامل مناسب با شهرداری است بر صندلی های خود در بهشت تکیه زده و ضمن رعایت فاصله اجتماعی به اقداماتشان در نامگذاری معابر بپردازند چون انتشار اخبار نادرست افکارعمومی را دچار تشویش می کند و اعضای مجلس شهری را برای تأیید و تکذیب به فعالیت وادار می کند.

4105/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ماهی گیری مدیریت شهری از آب گل آلود کرونایی، شهرداری تهران نحوه توزیع ماسک های اهدایی دیگر کشورها را شفاف سازی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهی گیری مدیریت شهری از آب گل آلود کرونایی، شهرداری تهران نحوه توزیع ماسک های اهدایی دیگر کشورها را شفاف سازی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید