ژست های بشردوستانه آمریکا با اقداماتش در قبال یمن هم خوانی ندارد

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از المسیره، رئیس هیأت ملی مذاکره کننده یمن با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر تاکید نمود که اقدامات ایالات متحده آمریکا در بازی با جان انسان ها برای فروش تسلیحات خود کاملاً با ادعاها و نگرانی های سران این کشور در رابطه با وخیم تر شدن شرایط حقوق بشر در یمن تناقض دارد.

ژست های بشردوستانه آمریکا با اقداماتش در قبال یمن هم خوانی ندارد

محمد عبدالسلام در توییتی که امروز منتشر کرد، نوشت: اینگونه روا نیست که در زمینه حقوق بشر ایالات متحده شعارهای انسان محبت آمیز سر دهد و درباره این موضوع و اعمال تحریم ها و جنگ توسط سعودی علیه مردم یمن ابراز نگرانی کند و سپس برای فروش محصولات نظامی و تسهیل اهداف سیاسی خود بازارگرمی کند!

وی همچنین تاکید نمود که وقوع هرگونه پیشرفتی در فرایند مذاکرات متکی به رفتارهای آمریکا و عدم سو استفاده از نام و نشان حقوق بشر است و اضافه کرد: ما می دانیم که آمریکا از تمامی سازوکارهای لازم برای تحقق صلح در یمن اطلاع دارد اما خواستار تحقق آن نیست چرا که سخنانشان گمراه کننده و غیر منطقی است.

عبدالسلام در پایان خطاب به کاخ سفید و نمایندگان آمریکایی در یمن بر گزینه مقاومت نزد ملت کشورش در برابر دشمنان تاکید و بیان نمود: در ابتدا آمریکا بایستی طرف متجاوز را ملزم کند تا جنگ و محاصره را پایان دهد.

این پیغام محمد عبدالسلام پس از آن منتشر شد که دفتر وزیر خارجه آمریکا در تماس با مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد در یمن از شرایط اسف بار انسانی در یمن سخن به میان آورده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ژست های بشردوستانه آمریکا با اقداماتش در قبال یمن هم خوانی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژست های بشردوستانه آمریکا با اقداماتش در قبال یمن هم خوانی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید