51 حلقه چاه آب شهرستان کرج از مدار خارج شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، مدیر آبفای شهرستان کرج بیان کرد که 51 حلقه چاه آب این شهرستان به علت خشکسالی و برداشت بی رویه از مدار خارج شد.

51 حلقه چاه آب شهرستان کرج از مدار خارج شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی البرز؛ علی مجد نسب گفت: این شهرستان در مجموع دارای 271 چاه آب است که220 حلقه چاه آنها فعال می باشد.

وی با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب،ادامه داد: اکنون یکی از مسائل شهرستان کرج ، آبیاری بخشی از فضای سبز کلانشهر کرج از محل آب شرب این شهر بوده که البته شهرداری کرج مکلف شد تا این آبیاری را در شب هنگام انجام دهد.

مدیرآبفای شهرستان کرج گفت: در زمان حاضhttp://jamejamonline.irر یک هزار رشته انشعاب آب شرب در اختیار فضای سبز شهرداری کرج است که انتظار می رود بخش عمده این انشعاب ها با پساب های بازچرخانی شده جایگزین گردد ضمن آنکه وجود شمار زیادی انشعاب غیر مجاز بر مسائل شبکه تامین آب کرج اضافه نموده است.

مجدنسب اضافه نمود: 80 درصد آب شرب شهرستان کرج از منابع زیر زمینی و 20 درصد از آبهای سطحی تامین می گردد.

این مسوول با اشاره به فعالیت 2 تصفیه خانه آب در کرج بیان داشت: اکنون در مجموع 62 مخزن زمینی ذخیره آب به ظرفیت حدود 270 هزارمتر مکعب در شهرستان کرج داریم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال 98 تا به امروز در کشور گفت : شیوع این ویروس با افزایش مصرف آب در شهرستان پرجمعیت کرج همراه بوده و فشار زیادی به منابع تامین آب این شهرستان وارد نموده است.

مدیر آبفای شهرستان کرج بیان داشت : آنالیز ها نشان می دهد میزان شست وشو ها در شهرستان کرج با شیوع این ویروس 11 درصد نسبت به زمان قبل از افزایش یافته است.

مجدنسب گفت: سالانه 10 هزار مشترک به شمار مشترکان آبفای شهرستان کرج اضافه نموده می گردد که در زمان حاضر شمار کل مشترکان این شهرستان 275 هزار مشترک است .

مدیر آبفای شهرستان کرج ، صرفه جویی در مصرف آب به ویژه در فصل تابستان را ضروری دانست و گفت : تنظیم کولرهای آبی یا استفاده از پنکه برای خنک شدن ، یاری شایانی به مصرف بهینه آب خواهد نمود.

یکم تا هفتم تیرماه ، هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "51 حلقه چاه آب شهرستان کرج از مدار خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "51 حلقه چاه آب شهرستان کرج از مدار خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید