اعلام آمادگی سومین زن برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه

به گزارش وبلاگ دلگرمی، با اعلام آمادگی یک زن دیگر شمار زنان متقاضی نامزدی ریاست جمهوری در سوریه به سه نفر افزایش یافت.

اعلام آمادگی سومین زن برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلگرمی به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، حموده صباغ رئیس مجلس نمایندگان (مجلس) سوریه امروز (شنبه) گفت که نام سه متقاضی جدید از جمله یک زن برای نامزدی ریاست جمهوری از سوی دادگاه عالی قانون اساسی به مجلس اعلام شد و تعداد متقاضیان به 17 نفر افزایش یافت.

صباغ در جلسه امروز مجلس سوریه اعلام نمود که مجلس نام دعد بنت مبارک قنوع را به عنوان متقاضی نامزدی انتخابات ریاست جمهوری از دادگاه عالی قانون اساسی دریافت نموده است و وی پس از فاتن نهار و ناهد الدباغ سومین زنی است که متقاضی نامزدی در این انتخابات می گردد.

وی همچنین اضافه نمود: مجلس نام دو متقاضی دیگر به نام های أحمد هیثم أحمد المکاری و محمد کامیران محمد جمیل میرخان برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری را از دادگاه عالی قانون اساسی دریافت نموده است.

آخرین مهلت برای ارسال درخواست های نامزدی انتخابات ریاست جمهوری به مجلس سوریه 29 آوریل ماه جاری اعلام شده است و بر اساس قانون اساسی این کشور که در سال 2012 تصویب شد، تنها آن دسته از متقاضیانی که حمایت 35 عضو مجلس را کسب نمایند، می توانند به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور رقابت نمایند.

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نیز چهارشنبه هفته گذشته درخواست خود برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به دادگاه عالی سوریه ارائه داد.

ریاست مجلس سوریه پیش از این اعلام نموده بود که انتخابات ریاست جمهوری این کشور 26 مه (5 خرداد ماه) امسال برگزار می گردد.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه باید در تاریخی بین 60 تا 90 روز قبل از انتها دوره ریاست جمهوری هفت ساله اسد برگزار گردد. (دوره ریاست جمهوری اسد در 17 ژوئیه /26 تیر ماه انتها می یابد)

دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری سوریه در سال 1393 برگزار گردید که در آن بشار اسد توانست پیروز گردد.

به موجب قانون اساسی جدید سوریه که در سال 2012 در یک همه پرسی تصویب شد، امکان تشکیل یک نظام چند حزبی در این کشور، وجود دارد.

مجلس سوریه با یک قانون انتخاباتی موافقت کرد که براساس آن، نامزد ها باید 10 سال گذشته را در سوریه زندگی نموده و نباید از تابعیت کشور دیگری برخوردار باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعلام آمادگی سومین زن برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی سومین زن برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید