ترامپ: هیچ کس به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است!

به گزارش وبلاگ دلگرمی، رئیس جمهور آمریکا اطلاعات جدید مبنی بر آنکه روسیه در کوشش است تا جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق را بدنام کند، رد و ادعا کرد در طول دورانش در کاخ سفید نسبت به مسکو موضع سختی گرفته است.

ترامپ: هیچ کس به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است!

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، دونالد ترامپ روز آدینه در یک کنفرانس خبری، زمانی که از او درباره این اطلاعات پرسیده شد، گفت: فکر می کنم آخرین کسی که روسیه می خواهد در سِمت ریاست جمهوری ببیند، دونالد ترامپ است چرا که هیچ کس، هرگز به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است.

زمانی که یک خبرنگار، ترامپ را در رابطه با گزارشی مبنی بر اینکه روسیه در کوشش برای ممانعت از رقابت بایدن در انتخابات است، تحت فشار گذاشت، او با عصبانیت فریاد زد: اهمیتی نمی دهم دیگران چه می گویند!

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به افزایش بودجه ارتش آمریکا و فشار آوردن به متحدان برای افزایش پایبندی به ناتو، از موضعش درباره روسیه دفاع کرد.

این نقدها پس از آن مطرح شد که ویلیام اوانینا، رئیس مرکز ضدجاسوسی و امنیت ملی آمریکا؛ روسیه، چین و ایران را به عنوان سه تهدید اول برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تشخیص و هشدار داد: این سه در کوشش هستند ترجیحات و چشم انداز های رأی دهندگان را منحرف نمایند، درگیری ایجاد نموده و اعتماد مردم آمریکا به رویه های دموکراتیک ما را تضعیف نمایند.

اوانینا در بیانیه ای اظهار کرد: بسیاری از بازیگران خارجی، دارای ترجیحی نسبت به اینکه چه کسی برنده انتخابات باشد، هستند که این ترجیح را به وسیله طیفی از اظهارات پنهان و آشکار ابراز می نمایند؛ در این رابطه، کوشش های پنهانی برای نفوذ، نادرتر است. ما عمدتاً نگران فعالیت های جاری و بالقوه چین، روسیه و ایران هستیم.

اوانینا اظهار کرد که اطلاعات این نتیجه را نشان می دهد که چین نمی خواهد ترامپ، برنده انتخابات مجدد باشد چرا که او را غیرقابل پیش بینی می داند. این در حالی است که ایران نیز سعی دارد نهاد های دموکراتیک آمریکا و رئیس جمهور این کشور را تضعیف کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: چین عاشق این است که ما انتخاباتی داشته باشیم که در آن دونالد ترامپ به جو بایدن خوابالو می بازد. آن ها رؤیای این را دارند که صاحب کشور ما باشند. اگر بایدن رئیس جمهور گردد، چین صاحب کشور ما می گردد.

اوانینا همچنین بیان کرد که مقامات با اشاره به سیاست های دولت اوباما در خصوص اوکراین و حمایتش از رقیبان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، معین نموده اند که روسیه سعی در بدنام کردن بایدن دارد.

ترامپ گفت هیچ فردی با عقل سلیم با این موضوع که روسیه هوادار انتخاب مجدد ترامپ است، موافقت نمی کند.

به نوشته هیل، کوشش پیچیده روسیه برای مداخله در انتخابات سال 2016، شامل یک کارزار پیشرفته اطلاعات اجتماعی ضد اطلاعاتی و هک زیرساخت های انتخاباتی در هر 50 ایالت آمریکا و نیز شبکه های کمیته ملی دموکراتیک برای آسیب زدن به فعالیت هیلاری کلینتون بود.

منبع: فرارو

به "ترامپ: هیچ کس به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: هیچ کس به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید