از تحریمهای ترامپ علیه ایران هیچ چیز نصیب آمریکا نشد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، سناتور دموکرات ایالت کِنِتیکت در کنگره آمریکا روز آدینه در یک پیغام توئیتری به بی اثر بودن تحریم های وضع شده واشنگتن علیه تهران اعتراف کرد.

از تحریمهای ترامپ علیه ایران هیچ چیز نصیب آمریکا نشد

کریس مورفی در پیغامی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، نوشت: هواداران جنگ با ایران خواهند گفت که اگر برای ورود مجدد (واشنگتن) به توافق هسته ای هر کدام از تحریم های غیرمالی ترامپ علیه ایران را لغو کنیم، آسمان به زمین می آید!

وی در ادامه این پیغام نوشت: اما به یاد داشته باشید، آمریکا از تحریم های ترامپ هیچ چیز نصیبش نشد. در واقع، رفتار ایران بدتر شد. این تحریم ها هیچ اثر عملی نداشتند.

لازم به ذکر است، توافقنامه هسته ای ایران با نام رسمی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در سال 2015 به امضای ایران و گروه 1+5 (ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) و اتحادیه اروپا رسید.

طبق این توافقنامه، ایران مجاز به غنی سازی اورانیوم تا غنای 3.67 درصد است و در ازای آن، سایر طرف های امضاکننده این توافق ملزم به لغو تحریم های مالی علیه ایران شدند.

به رغم رضایت تمام طرف ها از مفاد این توافقنامه، دولت ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و در هشتم ماه می 2018 (18 اردیبهشت ماه سال 97) به طور یکجانبه از این توافق خارج شد و تحریم ها علیه ایران را دوباره وضع کرد که این اقدام واشنگتن در کنار انفعال طرف های اروپایی و عدم اقدام مستقلانه آنها در جهت جبران پیغامدهای این خروج، مقامات تهران را برآن داشت تا طبق دو ماده 26 و 36 برجام در روندی گام به گام تعهدات برجامی خود را کاهش دهند.

از سوی دیگر، دولت جدید آمریکا در کوشش است تا وانمود کند به دنبال بازگشت به توافق هسته ای سال 2015 با ایران موسوم به برجام است؛ اما در عمل به بهانه های مختلف از انجام این کار سرباز می زند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "از تحریمهای ترامپ علیه ایران هیچ چیز نصیب آمریکا نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از تحریمهای ترامپ علیه ایران هیچ چیز نصیب آمریکا نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید