خبرنگاران بازرسی گیلان 33 گزارش هشداری ارایه داد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، رشت - خبرنگاران - رئیس کل بازرسی گیلان گفت: سال گذشته 33 گزارش هشداری از سوی بازرسی استان به دستگاه های مختلف ارایه شده است.

خبرنگاران بازرسی گیلان 33 گزارش هشداری ارایه داد

سیف الله خوشحال روز چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه در نشست خبری در جمع وبلاگ دلگرمی رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: این گزارش های هشداری به دستگاه هایی از جمله سازمان جهادکشاورزی، مدیریت امور اراضی، شهرداری ، مدیریت بیمه خدمات درمانی ، آموزش و پرورش و غیره ارایه شده است.

وی گفت: یکی از گزارش های هشداری بهمن ماه سال گذشته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان این بود که ویروس کرونا در آستانه ورود به گیلان است و باید تدابیر لازم اتخاذ گردد.

خوشحال جلوگیری از ترخیص محموله سه هزار تنی کنجاله پنبه دانه مربوط به خوراک دام آلوده به سم را از دیگر هشدارهای بازرسی عنوان و افزود: کاهش ذخایر آبی در شهر لنگرود و وجود خطر سیلاب در صورت احیاء نشدن تالاب لنگرود از دیگر هشدارها بود.

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی به عنوان دستگاه نظارتی وابسته به قوه قضائیه صرفا دستگاه پلیسی و شبه پلیسی نیست، افزود: سازمان بازرسی یک دستگاه نظارتی راهبردی است و بر اساس قانون نظارت بر حسن اجرای امور و اجرای صحیح قانوان از اهداف این سازمان بشمار می آید.

وی نظارت را مقدم بر بازرسی عنوان و توضیح داد: بازرسی به وسیله حضور و شرکت در جلسه ها، کمیته ها و مجامعی که مسایل اقتصادی مطرح است و یا به وسیله سامانه های غیرمحسوس انجام می گردد .

رئیس کل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه سال گذشته در 270 جلسه (24 کمیته، مجمع یا شورا) حضور موثر و فیزیکی داشتیم، بیان داشت: مجامع و کمیته ها موظف به اعلام جلسات به ما هستند .

وی ارایه گزارش های هشداری به دستگاه ها را از دیگر انواع نظارت های سازمان بازرسی عنوان و خاطر نشان کرد: ارایه گزارش های به موقع، هشدارها و آگاهی بخشی عمومی به وسیله رسانه ها از دیگر موارد مربوط به نظارت ها است.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه توقع از سازمان بازرسی بالا رفته در حالی که مبارزه با فساد صرفا کار یک قوه و در توان یک قوه نیست، افزود: همه دستگاه ها باید در این مورد ورود نمایند مهم اینکه دستگاه های نظارتی داخل دستگاه ها باید به سازمان بازرسی گزارش دهند ضمن اینکه برای مبارزه با فساد همه باید گزارش دهند.

خوشحال با اشاره به فراوری 105 گزارش اصلاحی و شناسایی آسیب ها و راهکارهای برطرف آنها و اعلام موارد به مدیران دستگاه های مربوطه در سال گذشته توضیح داد: پارسال آرای محکومیت 213 مورد در هیات های رسیدگی به تخلفات، انجام شد و 76 نفر برائت گرفتند، در این مدت 28 گزارش کیفری شامل 82 نفر به مراجع قضایی ارایه دادیم که چهار مدیر، 12 نفر از شهرداران ادوار مختلف و بعضا شاغل، یک عضو شورا و بقیه افراد دیگر را شامل می شوند.

رئیس کل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه بیشتر پرونده های یاد شده مربوط به موضوع اقتصادی بوده اما استفاده غیرمجاز از اموال دولتی و ارتشاء از جمله دیگر موارد را شامل می گردد، افزود: پارسال حدود 83 میلیارد تومان در حین بازرسی اثربخشی داشتیم که یکی از این موارد پس گرفته شدن اضافه پرداختی ها بود .

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بازرسی گیلان 33 گزارش هشداری ارایه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازرسی گیلان 33 گزارش هشداری ارایه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید