خواب در چه ساعتی باعث سکته می گردد؟

به گزارش وبلاگ دلگرمی، تهران (پانا) - نتایج تازه ترین آنالیز ها حاکی از آن است، چرت بعدظهر افراد را در معرض سکته قرار می دهد.

خواب در چه ساعتی باعث سکته می گردد؟

به گزارش برنا، این تحقیقات تأکید می نماید: به طور منظم چرت زدن به مدت 90 دقیقه در دهه شصت زندگی ممکن است خطر بروز سکته در افراد را افزایش دهد.

داده های به دست آمده از این مطالعه حکایت از آن دارد، افرادی که به مدت 1.5 ساعت یا بیشتر از آن خواب میانه روز را تجربه می نمایند، دست کم 25 درصد خود را در معرض سکته قرار می دهند.

این آنالیز تأکید می نماید: کسانی که بیش از 9 ساعت در شب می خوابند نیز 23 درصد بیشتر محتمل است دچار سکته شوند.

برای مدت طولانی پزشکان هشدار داده اند که کمبود خواب باعث فشار خون بالا و لخته شدن در عروق می گردد و کارشناسان اکنون این شواهد را ثابت نموده اند که خواب بیش از حد نیز به همان میزان برای بدن ضرر دارد.

دانشمندان عادت های خواب و چرت زدن بیش از 30 هزار نفر بالای 60 سال را برای 6 سال پیاپی تحت نظر قرار دادند.

آن ها دریافتند کسانی که بیش از یک ساعت و نیم در طول روز به طور منظم چرت می زدند، در مقایسه با افرادی که خواب بعد ازظهر را از زندگی خود حذف نموده اند، 25 درصد بیشتر در معرض سکته مغزی بودند.

داوطلبانی که بیش از نه ساعت در شب می خوابیدند نیز در مقایسه با افرادی که هفت تا هشت ساعت خواب شبانه داشتند، در معرض خطر 23 درصدی برای ابتلا به سکته مغزی بودند.

این پژوهش نشان داد، افرادی که هم خواب ظهر و هم خواب طولانی در شب دارند، 85 درصد بیشتر از افراد عادی در معرض سکته مغزی هستند.

کارشناسان احتمال می دهند، استراحت بیش از حد ممکن است خون رسانی به مغز را مختل نموده و باعث ایجاد کلسترول در سرخرگ ها گردد.

آن ها همچنین گفتند که چرت زدن منظم در طول روز ممکن است نشانگر یک سبک زندگی غیرفعال باشد؛ یکی دیگر از خطر های شناخته شده برای بروز سکته مغزی که خیلی هم رایج است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "خواب در چه ساعتی باعث سکته می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب در چه ساعتی باعث سکته می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید