زبان بدن زنان را بیشتر بشناسیم

به گزارش وبلاگ دلگرمی، دانستن زبان بدن زنان به داشتن رابطه صحیح با آنها یاری می نماید، زنان در هنگام تبادل نظر پیچیده تر هستند و بخشی از پیغام را با زبان بدن بیان می نمایند.

زبان بدن زنان را بیشتر بشناسیم

تفسیر زبان بدن زنان از آنجایی اهمیت دارد که زنان بیش از مردان از کلام دوپهلو استفاده می نمایند و در هنگام مصاحبه پیچیده تر هستند. تحقیقات روانشناسان نشان می دهد که در زمان یک مصاحبهی رو در رو، تنها 7 درصد از پیغام ها با کلمات منتقل می گردد، 33 درصد مقصود ما از طریق لحن صدا و افکت های صوتی و بیش از نیمی از پیغام ما از طریق حرکات بدن به مخاطب مان منتقل خواهد شد. فرستنده این پیغام ها ممکن است از نشانه هایی که ارسال نموده است باخبر یا بی خبر باشد. در حقیقت، دریافت نمایندگان این قبیل نشانه ها نیز همواره ممکن است از پیغام هایی که واقعا برداشت نموده اند، باخبر نباشند.

زبان بدن زنان را بیشتر بشناسیم

1- اگر زنی دستانش را در لای موهایش فرو ببرد، سعی در جلب توجه شما دارد.همچینین طرز لمس کردن موها نیز بسیار مهم است.این به شما اطلاعاتی در خصوص طبیعت و فطرت او می دهد. اگر او این کار را به آرامی انجام دهد، شما با یک فرد باهوش و متخصص در زمینه هنر عشق روبرو شده اید. حال اگر این کار سریع صورت گیرد، حاکی از کم حوصلگی و تعجب فرد است.

2- دامنه دید حاشیه ای یک خانم گسترده تر از آقایان است، که او را قادر می سازد بدن یک مرد را از سر تا پا آنالیز کند بدون این که کسی متوجه گردد. دید حاشیه ای مردان ضعیف تر است، برای همین است که یک مرد خیلی آشکارا چشمانش را روی بدن یک خانم بالا و پایین می برد. مردان بیش تر از زنان چشم چرانی نمی نمایند، بلکه به خاطر دید تونلی شان آسان تر مچ شان گرفته می گردد.

3- اگر زنی شما را به هر گونه لمس کند، معمولا نشانه خوبی است؛ البته به استثنا شرایطی که از دست شما عصبانی است و از شما درخواست می نماید که محل را به سرعت ترک کنید. اگر او به آرامی شانه های شما را در حال خندیدن لمس کند، یا به طور کلی به دنبال راهی باشد که شما را لمس کند، نظر شما را جلب کند و یا خود را به بغل شما بیاندازد، او مطمئنا به شما علاقمند است.

4- در زبان بدن زنان طرز تفکر خود زن در خصوص دست هایش بسیار مهم است.اگر او برای مدت طولانی به آنها خیره گردد، شاید از علاقه او به شما باشد (البته با کمی نگرانی). اگر او بسیار خجالتی است، قادر به نگاه کردن به شما نخواهد بود. دلیل دیگر این رفتار شاید چیزی باشد که او را ناراحت می نماید (شاید خود شما باعث ناراحتی باشید).

5- اگر زنی که دوستش دارید چانه اش را بر روی دست هایش قرار داده است و به نظر می رسد که در حال فکر کردن است، این امر همواره نشانه ای از مغلوب شدن او توسط ظاهر شما نیست، بلکه در حالت کلی به سوال هایی که در ذهنش پدید آمده است، فکر می نماید: آیا این مرد شایسته من است؟. شما جواب را می دانید ولی او به کمی زمان نیازمند است. اگر که می خواهید از را در انتخاب تصمیم صحیح یاری کنید، فقط بسیار محترمانه و مودبانه رفتار کنید. البته گوشه ای از شوخ طبعی خود را نیز نشان دهید.

6- اگر او دست به سینه نشسته است، احتمال ناراحتی یا اذیت شدن از موضوعی وجود دارد. در زبان بدن زنان در رابطه این ممکن است بدترین چیزی باشد که شما می توانید با آن روبرو شوید. این حالت حاکی از حقیقتی است که شما بدترین حالت ممکنه را در او ایجاد نموده اید و او به هیچ وجه نمی تواند به شما اعتماد کند. تنها چیزی که شاید به شما یاری کند این است که از او روی برگردانید وبا خنده به طرف دیگری حرکت کنید.

7- اگر زنی لب هایش را هر چند دقیقه یک بار خیس کند، از دو حالت خارج نیست: یا این کار را از روی عادت انجام می دهد و یا این که مشتاق است که نظر شما را نسبت به لب هایش جلب کند. اگر زنی لب هایش را می جود ممکن است گاهی ناشی از استرس فرد باشد. شاید به این خاطر که به آنها به صورت کنجکاوانه نگاه می کنید و یا این که او به طور غیر مستقیم قصد جلب توجه شما را دارد.

8- بنابر نظر نویسنده های رمان های عاشقانه حرکت سریع پلک ها در زبان بدن زنان حاکی از آن است که زن می خواهد که نظر مرد را نسبت به خود جلب کند. آنها منتظر لطیفه های شما و خنده هایتان نیستند. اساس زیست شناسی به ما می گوید که وقتی ما از چیزی (یا کسی) خوشمان می آید، چشم هایمان باز می گردد و وقتی چیزی را دوست نداریم، آنها کوچکتر می شوند.

9- احتمال این که یک زن به طور غریزی حرکات یک زن دیگر را تکرار کند 4 برابر بیش تر از آن است که یک مرد حرکات یک مرد دیگر را تکرار کند. به علاوه هرچند زنان حرکات مردان را نیز تکرار می نمایند، اما مردان تمایلی به تکرار حرکات یا حالات بدن یک زن ندارند، مگر این که آن مرد در حالت معاشقه باشد.

10- مطالعات نشان داده است زنان به مردانی می خندند که مجذوب شان شده اند، و مردان جذب زنانی می شوند که به آنها خندیده اند. از دیدگاه یک مرد، گفتن این که یک زن شوخ طبع است به این معنی نیست که او جوک می سازد؛ معنی اش این است که او به جوک های آن مرد می خندد.

11- به یک زن و کیف پول او دقت کنید. اگر یک زن معذب باشد یا جذب کسی نشده باشد، یا کیف دستی اش را چنگ می زند یا آن را جلوی خودش می گیرد تا بدن اش را بپوشاند. وقتی مجذوب یک مرد شده باشد، کیف اش را یک طرف بدن اش نگه می دارد، در واقع نمی خواهد چیزی سر راهش باشد.

12- تحقیقات در خصوص زبان بدن زنان تاکید می نمایند که اگر زنی پاهایش را روی یکدیگر بیاندازند و یا آنها را تکان دهند (به طوری که تا نیمه کفش از پایش خارج شده باشد)، بیانگر حرکتی برای جلب توجه جنس مخالف است. اگر پاهایش به شما اشاره می نماید بدان معناست که او به شما علاقه دارد. اما این امر هنگامی صادق است که به او چیزی نگویید که توجهش را جلب کند.

نکته:

زنان از این که سر تا پایشان را ببینید خوششان نمی آید. برخی مردان هنگامی که با زنان جذاب صحبت می نمایند، این کار را به طور مداوم انجام می دهند. هر زنی این کار را زشت و بی ادبانه برداشت می نماید. هنگامی که متوجه می گردد چشمان شما در حال گشت و گذار اندام اوست (مخصوصا در اولین دیدار). سعی کنید که در این شرایط خود را کنترل کنید.

دقت کنید که تمامی زنان زبان بدن یکسان ندارند! و واکنش های آنها ممکن است ناشی از خجالتی بودن یا عوامل دیگر باشد.

منبع: setare.com

به "زبان بدن زنان را بیشتر بشناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زبان بدن زنان را بیشتر بشناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید