واریز 5 هزار میلیارد تومان آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به سازندگان

به گزارش وبلاگ دلگرمی، مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه بیش از پنج هزار میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان به حساب سازندگان نهضت ملی مسکن واریز شد، از پرداخت 500 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای این طرح به متقاضیان خبر داد.

واریز 5 هزار میلیارد تومان آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به سازندگان

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ دلگرمی، محمود شایان در خصوص مشارکت این بانک در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و مقدار تسهیلاتی که به این بخش و متقاضیان آن تخصیص یافته است، افزود: بر اساس تصمیم دولت، سهم بانک مسکن برای تخصیص تسهیلات به بخش مسکن 63 هزار میلیارد تومان است که با پرداخت این تسهیلات 210 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن احداث خواهد شد.

وی گفت: تا به امروز 168 هزار نفر سهم خود را برای احداث واحد های اقدام ملی مسکن واریز کرده و تسهیلات را نیز دریافت کردند.

شایان ادامه داد: همچنین تا به امروز 168 هزار نفر آورده اولیه خود را برای آغاز به کار و تکمیل واحد های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن پرداخت کرده اند که این مقدار معادل 10 هزار و 300 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی گفت: همچنین از این مقدار آورده متقاضیان، بیش از 5 هزار میلیارد تومان به پروژه ها تخصیص یافته است.

شایان شرح داد: از محل تسهیلات بانکی نیز تا به امروز بیش از 500 میلیارد تومان از طریق شعب بانک مسکن برای اجرا و تکمیل پروژه ها پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن شرح داد: با تکلیفی که دولت در اجرای نهضت ملی مسکن بر دوش بانک مسکن نهاده است، بانک نیز تمامی تلاش خود را برای کمک به احداث و تکمیل واحد ها با پرداخت تسهیلات انجام خواهد داد.

گفتنی است با مصوبه شورای عالی مسکن، طرح اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن در هم ادغام شدند، ادغام این دو طرح با این هدف انجام شد تا همه ثبت نام شدگان از مزایای یکسان در دریافت تسهیلات بانکی برخودار باشند. با مجموع این دو طرح که هم اکنون ادغام شدند بیش از 3.6 میلیون نفر در سامانه ثبت نام کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واریز 5 هزار میلیارد تومان آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به سازندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز 5 هزار میلیارد تومان آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به سازندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید