پیش بینی افزایش ابر، وزش باد شدید و رعدوبرق در تهران و 12 استان

به گزارش وبلاگ دلگرمی، کارشناس سازمان هواشناسی کشور ضمن اعلام افزایش ابر، وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق در تهران و 12 استان کشور از خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا طی 3 روز متوالی در نوار شرقی کشور اطلاع داد.

پیش بینی افزایش ابر، وزش باد شدید و رعدوبرق در تهران و 12 استان

به گزارش وبلاگ دلگرمی از سازمان هواشناسی کشور، کبری رفیعی به تازه ترین شرایط جوی کشور اشاره نمود و اضافه نمود: در دو روز آینده در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، بلندی های استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان به ویژه در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب، رگبار باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعد و برق رخ می دهد.

وی ادامه داد: بعلاوه دریای خزر مواج می گردد و تا حدودی دما در استان های ساحلی خزر کاهش خواهد یافت.

رفیعی شرح داد: در دو روز آینده در استان های واقع در دامنه جنوبی البرز و بلندی های زاگرس مرکزی در بعضی از ساعت ها، وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی شده است و در این میان احتمال بارش پراکنده وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از روز یکشنبه تا اواسط هفته آینده در بیشتر منطقه ها کشور، آسمان صاف و جوی آرام را خواهیم داشت و در سواحل شمالی کشور هم افزایش نسبی دما رخ می دهد.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه در بلندی های البرز، افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می دهد، اضافه نمود: روزهای دوشنبه و سه شنبه در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب در بلندی های البرز مرکزی، بلندی های کرمان و شرق هرمزگان و جنوب سیستان وبلوچستان، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

رفیعی اعلام کرد: در سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه درمنطقه زابل، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد و در روز یکشنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در تهران در ساعت های عصر شاهد افزایش ابر و وزش باد خواهیم بود، اعلام کرد: امروز حداکثر دما در تهران 37 درجه بالای صفر و حداقل دما 27 درجه بالای صفر خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "پیش بینی افزایش ابر، وزش باد شدید و رعدوبرق در تهران و 12 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی افزایش ابر، وزش باد شدید و رعدوبرق در تهران و 12 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید