کابو پولونیو؛ شهری در اروگوئه که آب، برق و حتی جاده ندارد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، رفتن به تعطیلات بدون امکاناتی چون آب و برق شاید کمی هراس انگیز باشد ولی اگر خوب دقت کنیم مزایایی هم دارد. با خبرنگاران همراه باشید و شهری را بشناسید که آب و برق و حتی جاده هم ندارد

کابو پولونیو؛ شهری در اروگوئه که آب، برق و حتی جاده ندارد

اگر همواره می خواستید موبایلتان را از پنجر بیرون بیاندازید، لپ تاپتان را خاموش کنید و واقعاً از دنیای گیج نماینده خود دور شوید، از مکان هایی بازدید کنید که برق ندارند. شهر کابو پولونیو در کشور اروگوئه حتی آب هم ندارد. با این حال این مکان سواحل زیبا و منظره ها فوق العاده ای دارد و شیوه ساده ی زندگی در آنجا فضای عالی را ایجاد نموده است. اگر واقعاً می خواهید برای مدتی از دنیای مدرن خارج شوید، این شهر جایی است که برای تعطیلات باید به آنجا بروید.

خارج از شبکه

در این شهر هیچ شعبه استارباکس یا مک دونالدی وجود ندارد. در پی تیرهای برق در خیابان، تلویزیون و یا چراغ هدایت نباشید. در کابو پولونیو (CaboPolonio) هیچ برقی وجود ندارد و بعد از چند روز اقامت در این شهر ممکن است بفهمید برای زندگی واقعا به برق احتیاجی ندارید.

چراغ دریایی

شهر در یک شبه جزیره در اقیانوس اطلس واقع شده است. اعلام وجود شهر فقط به وسیله یک فانوس دریایی نشان داده می گردد. تنها ساختمانی که در این شهر برق دائمی دارد.

سکوت و آرامش

هیچ ماشینی در شهر دیده نمی گردد. تپه های شنی تردد ماشین ها را غیر ممکن نموده اند. تنها تراک های غول پیکر و دیگر وسایل نقیله جاده ای سنگین می توانند از تپه ها بالا رفته و در آن تردد نمایند؛ شما می توانید برای گردش در شهر یکی از آنها را اجاره کنید.

حمل و نقل

می توانید سوار اسب شده و شهر را بگردید. در هتل تان بمانید و از کارمندان آنجا بخواهید برای اسب سواری شما را هدایت نمایند.

زندگی ساحلی

برای تماشا شیرهای دریایی به ساحل نگاه کنید. حتی ممکن است آنها را در حال آفتاب گرفتن در شن ها هم ببینید.

فصل گردشگری

کمتر از 100 نفر در این شهر زندگی می کننند، اما در فصل گردشگری خصوصا در ماه ژانویه جمعیت به بالاترین حد خود می رسد. حتی ممکن است در یک روز 1500 نفر از شهر بازدید نمایند.

تماشای وال ها

اگر در ماه های اکتبر یا نوامبر به این شهر بروید ممکن است وال ها را هم ببینید. آنها در هنگام ترک آب های قطب جنوب در مسیرشان از این شبه جزیره می گذرند.

آب

ممکن است در شهر چاه های زیادی ببینید، اما در هیچ جا آب جاری نخواهید دید.

آسایش مدرن

خدمات تلفن همراه در شهر وجود دارد اما فقط می توانید تلفن تان را در مغازه خواروبارفروشی لوجامبیو (Lujambio) شارژ کنید. البته اگر ژنراتور آنها فعال باشد! این مغازه اولین و تنها کافی نت شهر است که یک لپ تاپ دارد.

زندگی در شهر

بسته های یخ روزانه با یک تراک به شهر آورده می گردد فروشندگان آب گرم و دیگر قلام این چنین تجملاتی! را در درب منازل می فروشند.

کالاهای محلی

محلی ها سازهای بادی، جواهرات و مجسمه های صدقی دست ساز خود را می فروشند.

خلاء

بازتماشامایندگان از شهر معتقدند وارد یک دنیای بیگانه یا یک دوره زمانی دیگر شده اند. باور این موضوع که شهر خوزه ایگناسیو (Jose Ignacio)، یک شهر مدرن و پر زرق و برق، تنها 50 مایل با اینجا فاصله دارد سخت است.

منبع: کجارو / allday.com

به "کابو پولونیو؛ شهری در اروگوئه که آب، برق و حتی جاده ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابو پولونیو؛ شهری در اروگوئه که آب، برق و حتی جاده ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید