افزایش اختیار رگولاتورها برای تجزیه شرکتهای فناوری در آمریکا

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از رویترز، به این ترتیب فرایند رأی گیری 2 روزه برای تأیید اقداماتی که به طور مستقیم قدرت بعضی از شرکت های فناوری آمریکایی را کنترل می نماید، به اتمام رسید.

افزایش اختیار رگولاتورها برای تجزیه شرکتهای فناوری در آمریکا

این لایحه به رگولاتورهای فدرال اجازه می دهد در صورت تضاد منافع شرکت هایی که هم اپراتور یک پلتفرم هستند و هم کالاها و خدمات خود را در آن می فروشند، آنها را تجزیه نمایند. در حقیقت این لایحه قانونگذاران را در مقابل شرکت های عظیمی مانند آمازون قرار می دهد که در پلتفرم خودشان با فروشندگان طرف سوم کالاها رقابت می نماید.

لایحه مذکور با توجه به اقدامات آنتی تراست پیشین مانند تجزیه شرکت AT&T ارائه شده است.

این لایحه با 21 رأی موافق در مقابل 20 رأی مخالف در کمیته سنا تأیید شده است. دیوید سیسلین رئیس کمیته آنتی تراست مجلس خاطرنشان کرد لایحه مذکور باید تصویب می شد زیرا شرکت های فناوری تا به امروز رفتار عادلانه ای نداشته اند.

او در این باره گفت: گوگل، آمازون و اپل هر کدام محصولات خود را در نتایج جستجو ارجحیت می دهند. در حقیقت به طور ناعادلانه خود را بر رقبایشان اولویت می دهند.

کمیته قضائی مجلس آمریکا در رأی گیری های دیگری که روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته قبل برگزار گردید، لایحه هایی را تأیید کرد که به موجب آنها شرکت های عظیم فناوری مانند آمازون نمی توانند رقبایی که در پلتفرم هایشان حضور دارند را محروم نمایند. بعلاوه شرکت های عظیم باید درباره قانونی بودن فرایندهای ادغام خود بیشتر تأمل نمایند. این درحالی است که تا پیش از این رگولاتورهای آنتی تراست (ضدانحصار) قانونی بودن فرایند ادغام را تأیید می کردند. بعلاوه این کمیته اقداماتی را تأیید کرد که طبق آنها پلتفرم های فناوری باید به کاربران اجازه دهند اطلاعاتشان را به مکان دیگری منتقل نمایند.

در کنار این موارد کمیته قضائی مجلس آمریکا به افزایش بودجه سازمان های مجری قانونی آنتی تراست هم رأی داد.

البته باید اشاره نمود اتاق بازرگانی آمریکا، آمازون، اپل، فیس بوک، آلفابت و گوگل مخالفت خود با تصویب اقداماتی علیه شرکت های فناوری را اعلام نموده اند و هیچ ضمانتی وجود ندارد که این لوایح به قانون تبدیل شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افزایش اختیار رگولاتورها برای تجزیه شرکتهای فناوری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اختیار رگولاتورها برای تجزیه شرکتهای فناوری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید