افسانه هایی از سوشی که هر سوشی دوستی باید بداند!

به گزارش وبلاگ دلگرمی، حقایقی نادرست از سوشی

سوشی فقط یک غذا نیست و خیلی بیشتر از چیزی است که به همراه چند دوست بخواهید به یک رستوران بروید و ماهی خام سفارش دهید! قبل از اینکه سوشی در دهه 1990 به آمریکا برسد، تاریخی خیلی جالبی در ژاپن داشت. افسانه ها و شایعات در خصوص این غذا به مقدار انواع آن متنوع است! اگر شما هم از آن دسته هواداران سرسخت سوشی هستید، وقت آن رسیده تا کمی اطلاعاتتان را از این غذا بالا ببرید و حقایقی نادرست از سوشی که خبرنگاران برای تان تهیه نموده را از ذهنتان دور بریزید:

افسانه هایی از سوشی که هر سوشی دوستی باید بداند!

هیچ وقت در روز دوشنبه سوشی نخورید

دورانی وجود داشت که رستوران هایی که ماهی سرو می کردند به دلایلی که خودشان می دانستند فقط در روزهای سه شنبه و چهارشنبه باز بودند. این موضوع در دوران قدیم درست بود اما حالا که در جهانی مدرن زندگی می کنیم لازم نیست تا روزهای خاصی را به خوردن سوشی اختصاص دهیم!

هر چه تازه تر بهتر

حتما تا حالا این صحنه را که خرسی در حال پرسه در رودخانه است و ناگهان ماهی تازهی ای را صید نموده و می خورد را در برنامه های حیات وحش دیده اید. واقعیت این است که تازه تر بودن همواره به معنای بهتر بودن نیست، بیشتر ماهی ها همان لحظه که صید می شوند، فورا در قایق فریز می شوند. فرآیند فریز شدن یاری می نماید تا ماهی مدت بیشتری دوام آورد و بعلاوه تمام انگل هایی که ممکن است در بدن ماهی وجود داشته باشد هم کشته گردد. همه سرآشپزان ماهر جهان می دانند که ماهی خوب، ماهی ای است که کمی از از صید آن گذشته باشد و اصطلاحا سن دار باشد.

سوشی باعث ایجاد ناراحتی های معده می گردد

حقیقت این است که برخی میکروب ها را می توان در هر نوع گوشت پیدا کرد و این موضوع در خصوص تمام گوشت های نپخته و خام صدق می نمایند و فقط مختص سوشی نیست. اما خوشبختانه همانطور که در بالا گفته شد، فرآیند فریز شدن گوشت باعث کشته شدن تمام انگل ها می گردد.

سوشی به معنای ماهی خام است

در حالی که خیلی ها فکر می نمایند خوردن سوشی به معنای خوردن ماهی های کوچک خام است، سوشی در واقع نوعی برنج سرکه دار سرد است که در سوشی استفاده می گردد و ماهی فقط یک چاشنی فانتزی در آن است!

سوشی غذای سالمی است

به طور ذاتی سوشی غذای سالمی نیست و حتی از خیلی از وعده های ما ناسالم تر است. مثلا سس سویایی که روی آن ریخته می گردد، هر قاشق آن حدود 10 کالری و هر تکه از آن حدود 30 تا کربوهیدارات دارد و تازه این قبل از اضافه کردن هر مواد دیگری به آن است.

منبع: grunge.com

منبع: الی گشت

به "افسانه هایی از سوشی که هر سوشی دوستی باید بداند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسانه هایی از سوشی که هر سوشی دوستی باید بداند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید