بخشی از مسائل کارمندان پست باید در هیئت دولت و مجلس حل گردد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل شرکت ملی پست با اشاره به اقدامات یک سال گذشته در ارتقا تامین تجهیزات مورد احتیاج کارمندان گفت: برطرف بخشی از مسائل کارمندان احتیاجمند مصوباتی در هیئت دولت و مجلس است.

بخشی از مسائل کارمندان پست باید در هیئت دولت و مجلس حل گردد

به گزارش وبلاگ دلگرمی؛ آقای رمضانعلی سبحانی فر که صبح امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در بازدید از دفتر پستی خیابان مفتح همراهی می کرد پس از استماع مسائل کارمندان پست اضافه کرد: من از وزیر ارتباطات که قول داده بودند توجه به مسائل این شرکت را در دستور کار خود قرار دهند، تشکر می کنم.

وی گفت: همه مسائلی که امروز کارمندان پست در مورد معیشت، ارتقا صندلی نامه رسان ها، احتساب سختی کار و مجوز استخدام بیان کردند، درست است، اما چون شرکت پست عایدی هزینه ای است و اعتباری از دولت نمی گیرد باید تعرفه هایش افزایش پیدا کند چرا که عایدی ما، هزینه ها را پوشش نمی دهد.

سبحانی فر در مورد احتساب سختی کار کارمندان پست هم گفت: من در ایامی که نماینده مجلس بودم چندین بار این موضوع را پیگیری کردم، اما در کمیسیون رد می شد چرا که شمولیت موزعان (پستچی ها) به بخش های مختلف جامعه تسری پیدا می نماید و، چون بار اقتصادی دارد تامین اجتماعی نمی پذیرد.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران اضافه کرد: این مسائل باید در مجلس مصوب و یا در هیئت دولت مطرح گردد.

وی مسائلی از جنبه های ارتقا شغلی و احتساب مدرک تحصیلی برای کارمندان پست را هم وارد دانست و گفت: ما واقعا با کمبود نیرو روبرو هستیم و اگر قرار باشد یک نیروی ما در بخش ارسال مرسولات مرخصی برود کار ارسال مرسولات با کندی انجام می گردد.

سبحانی فر استخدام کارمندان قراردادی شرکت پست را هم از دیگر مسائل خواند و اضافه کرد: وقتی این موضوع را به وسیله سازمان امور استخدامی پیگیری می کنیم، می گویند که ما باید برای استخدام فراخوان عمومی دهیم که اگر این کار انجام گردد شاید بعضی کارمندان پست که بیش از دو دهه سابقه فعالیت قراردادی در پست دارند در استخدام عمومی رد شوند و مجبور به اخراج آن ها شویم که این گره کور در تغییر وضع استخدامی کارمندان پست هم باید رفع گردد.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران گفت: میان دریافتی های کارمندان پست با دیگر کارمندان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اختلاف وجود دارد که انتقاد کارمندان پست وارد است و باید در این بخش هم اقداماتی صورت گیرد.

سبحانی فر ادامه داد: البته ما در یکسال گذشته در بحث رفاهیات و تامین لباس و تجهیزات و افزایش حقوق کارمندان اقدامات ویژه ای انجام داده ایم.

در بخش دیگری از این برنامه بازدید آقای حسین غضنفری معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران هم به رویکرد نو پست و سیستمی کردن فرآیند ها اشاره نمود و گفت: در همین ارتباط با آموزش و پرورش و پلیس راهور توافقنامه ای امضا کردیم و در پروژه رصد مهر هم اقداماتی انجام شد که قرار است برای همه کالا های اساسی انجام گردد.

وی اضافه کرد: در همه کشور ها دو هویت اهمیت دارد که یکی همان هویت فرد است که این موضوع را در ایران ثبت احوال پیگیری می نماید و دیگری هویت مکانی است که در یک محل چه فعالیتی انجام می گردد و چه کسی انجام می دهد.

غضنفری اضافه کرد: پروژه مدیریت نشانی مکان محور (جی نف) در شرکت ملی پست پیگیری می گردد به این ترتیب که هر کس بخواهد فعالیت صنفی داشته باشد ما باید شناسایی کنیم و بعد از تایید اجازه فعالیت داشته باشد که این موارد در سامانه جامع تجارت ثبت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "بخشی از مسائل کارمندان پست باید در هیئت دولت و مجلس حل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از مسائل کارمندان پست باید در هیئت دولت و مجلس حل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید