بهاروند نسبت به سیاسی کردن موضوع هواپیمای اوکراینی به وسیله کانادا هشدار داد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، معاون وزیر امور خارجه در نشست مجازی ایکائو درباره سقوط هواپیمای اوکراینی و در پاسخ به اظهارات غیرحرفه ای و سیاسی وزیر حمل و نقل کانادا، نسبت به هرگونه سیاسی کردن موضوع هشدار داد.

بهاروند نسبت به سیاسی کردن موضوع هواپیمای اوکراینی به وسیله کانادا هشدار داد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ دلگرمی، محسن بهافرایند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه امروز (آدینه) با شرکت در نشست 223 شورای ایکائو، طی سخنرانی تفصیلی، دیدگاه ها و فعالیت های کشورمان را در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی تشریح کرد.

بهافرایند در سخنرانی خود، ضمن ابراز تاسف و تسلیت مجدد به خانواده های جانباختگان سانحه، ابعاد حقوقی، قضایی و فنی سانحه را تبیین کرد.

وی تصمیم دولت ایران را مبنی بر پرداخت به خانواده های جانباختگان مورد تاکید قرار داد.

معاون وزیر امور خارجه بعلاوه با تاکید بر توصیه های ایران در گزارش نهایی در مورد هواپیمای اوکراینی و اعلام خرسندی از توجه ایکائو به آنها و تنظیم برنامه های کاری برای اجرایی کردن این توصیه ها، از هرگونه ابتکار یا برنامه ای برای ارتقای ایمنی هوانوردی بین المللی استقبال کرد.

بهافرایند در پاسخ به اظهارات و مواضع سیاسی و غیرحرفه ای وزیر حمل و نقل دولت کانادا در این جلسه، نسبت به هرگونه سیاسی کردن موضوع هشدار داد و خاطرنشان کرد که چنین اقداماتی با هر بهانه یا توجیهی، نه تنها هیچ کمکی به ارتقای ایمنی هوانوردی نمی کند، بلکه باعث انحراف از اهداف فنی ایکائو و حمل و نقل هوایی ایمن می گردد.

در ادامه رئیس شورای ایکائو و هیأت های شرکت کننده از مشارکت هیات ایرانی قدردانی و بر ابعاد فنی و غیرسیاسی بودن موضوع تاکید کردند.

دور سوم مذاکرات ایران و اوکراین به ریاست محسن بهافرایند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه و یوگنی ینین معاون وزیر خارجه اوکراین درباره ابعاد فنی و حقوقی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (12 و 13 خرداد ماه) در کی یف برگزار گردید.

در همین خصوص منوچهر مرادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین امروز (آدینه) 14 خرداد ماه در رشته توئیتی در این باره نوشت: دور سوم گفت وگوهای معاونان وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و اوکراین پیرامون سانحه پرواز PS752 پس از دو روز مذاکره فشرده و جدی و در فضایی سازنده و حرفه ای سرانجام یافت. در این مذاکرات، طیف وسیعی از موضوعات شامل فرایند رسیدگی کیفری و مسائل فنی از جمله هوانوردی، ایمنی پرواز و گزارش نهایی ایران مورد آنالیز نهاده شد. پس از گزارش طرف ایرانی از فرایند رسیدگی کیفری و اقدامات اجرا شده در جهت محاکمه متهمان، طرف اوکراینی صلاحیت محاکم قضایی ایران در رسیدگی به این پفراینده را مورد تاکید قرار داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بهاروند نسبت به سیاسی کردن موضوع هواپیمای اوکراینی به وسیله کانادا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهاروند نسبت به سیاسی کردن موضوع هواپیمای اوکراینی به وسیله کانادا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید