ترکیب 8 تیم والیبال نشسته پاراالمپیک توکیو کامل شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، قرار بود آخرین رویداد گزینشی پارالمپیک توکیو در رشته والیبال نشسته اسفند سال گذشته به میزبانی آمریکا برگزار شود، اما به دلیل پاندمی کرونا و تصمیم مشترک انجمن جهانی والیبال نشسته و کمیته بین المللی پارالمپیک، این رقابت ها به بهمن ها امسال موکول شد.

ترکیب 8 تیم والیبال نشسته پاراالمپیک توکیو کامل شد

در فاصله دو ماه مانده به برگزاری این رقابت ها اما به دلیل ادامه شیوع و گستردگی ویروس کرونا در جهان و با تصمیم مشترک دو نهاد بین المللی فوق، برگزاری مسابقات آمریکا از دستور کار خارج شد.

قرار بود در این رقابت ها، تیم های ملی در قاره های مختلف که از حضور در میادین گزینشی قبل پیروز به کسب سهمیه نشده اند، با یکدیگر رقابت کنند تا تکلیف تک سهمیه باقی مانده والیبال نشسته برای پارالمپیک توکیو تعیین شود.

با لغو مسابقات آمریکا اما انجمن جهانی والیبال نشسته با لحاظ کردن رنکینگ جهانی تیم ها، آلمان را به عنوان آخرین تیم راه یافته به پارالمپیک توکیو معرفی کرد.

مسابقات والیبال نشسته پاراالمپیک توکیو با حضور هشت تیم برگزار می شود. پیش از این ایران و بوسنی از حضور در مسابقات جهانی و به عنوان تیم های اول و دوم این رقابت ها صاحب سهمیه شده بودند.

ژاپن به عنوان میزبان پاراالمپیک 2020 نیز دیگر سهمیه بازی ها را از آنِ خود کرده بود. چین (آسیا و اقیانوسیه)، روسیه (اروپا)، مصر (آفریقا) و برزیل (آمریکا) دیگر تیم هایی بودند که پیش از این از حضور در مسابقات قاره ای و به عنوان برترین تیم قاره خود، صاحب سهمیه پاراالمپیک شده بودند. آلمان هم به عنوان هشتمین و آخرین تیم و بر اساس رنکینگ جهانی به این فهرست اضافه شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترکیب 8 تیم والیبال نشسته پاراالمپیک توکیو کامل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب 8 تیم والیبال نشسته پاراالمپیک توکیو کامل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید