خبرنگاران 20 میلیارد ریال به خط انتقال سد آزادی ثلاث باباجانی اختصاص یافت

به گزارش وبلاگ دلگرمی، کرمانشاه- خبرنگاران- فرماندار ثلاث باباجانی گفت: برای برطرف مشکل خط انتقال آب سد آزادی به دشت حر این شهرستان 20 میلیارد ریال اعتبار تخصیص پیدا نموده است.

خبرنگاران 20 میلیارد ریال به خط انتقال سد آزادی ثلاث باباجانی اختصاص یافت

یدالله شکری روز شنبه به وبلاگ دلگرمی اضافه نمود: با توجه به اهمیت موضوع و پیگیری های اجرا شده و دستور استاندار کرمانشاه یک طرح اضطراری (ایستگاه پمپاژ جایگزین) نیز برای انتقال آب سد به دشت حر نیز اجرایی شده و با خرید 2 دستگاه ژنراتور به اتمام می رسد.

او گفت: به منظور برطرف دغدغه کشاورزان و بهره برداران، طرح اضطراری خط انتقال نیز با اعتبار 12 میلیارد ریال در حال انجام است تا در صورت بروز مشکل یا شکستگی احتمالی در خط انتقال اصلی، این خط اضطراری وارد مدار گردد.

وی گفت: همچنین برای برطرف مشکل و اصلاح نقطه آسیب دیده خط انتقال آب سد آزادی به دشت حر شهرستان ثلاث باباجانی هشت میلیارد ریال تامین اعتبار شد.

شکری افزود: آب موردنیاز روستاهای پایین دست و تامین آب کشاورزی برای بیش از 900 هکتار زمین کشاورزی دشت حر و 40 هکتار باغات قلقله از محل سد آزادی تامین می گردد و 80 لیتر بر ثانیه به منظور تامین آب شرب شهری تخصیص پیدا نموده است.

وی گفت: بهره برداری از آب سد آزادی برای توسعه کشاورزی و مالی شهرستان یک ضرورت است.

سد آزادی در فاصله 70 کیلومتری کرمانشاه و 90 کیلومتری شهرستان ثلاث باباجانی، بر روی رودخانه زمکان ساخته شده است و برای احداث آن 750 میلیارد ریال هزینه شده است.

حجم مخزن این سد 70 و نیم میلیون متر مکعب است و تأثیر بسزایی در گسترش فعالیت های مالی در حوزه کشاورزی را ایجاد نموده است.

شهرستان ثلاث باباجانی حدود 36 هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با 209 روستا است که 167 روستای آن دارای سکنه است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 20 میلیارد ریال به خط انتقال سد آزادی ثلاث باباجانی اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20 میلیارد ریال به خط انتقال سد آزادی ثلاث باباجانی اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید