علت براندازشدن بعضی از خارج نشینان چیست ؟ ، تحلیل متفاوت یک ایرانی مقیم کانادا

به گزارش وبلاگ دلگرمی، تا پیش از شروع تحریم های نو امریکا علیه ایران در دولت ترامپ، طیفی از ایرانیان حاضر در کانادا اصلاً در این کشور کار نمی کردند و هزینه های زندگی لاکچری خود را به وسیله سود سپرده های خود در بانک های ایران تأمین می کردند.

علت براندازشدن بعضی از خارج نشینان چیست ؟ ، تحلیل متفاوت یک ایرانی مقیم کانادا

به گزارش وبلاگ دلگرمی آنلاین، روزنامه ایران نوشت: آنالیز های یک ایرانی مقیم کانادا نشان می دهد براندازشدن بعضی از ایرانیان حاضر در کانادا ریشه های مالی دارد و علت آن را باید در کاهش عایدیهای بادآورده آنان دانست که در سال های گذشته از ایران تأمین و در کانادا هزینه می شد.

مطابق آنالیز های هابیل ایرانفر، تا پیش از شروع تحریم های نو امریکا علیه ایران در دولت ترامپ، طیفی از ایرانیان حاضر در کانادا اصلاً در این کشور کار نمی کردند و هزینه های زندگی لاکچری خود را به وسیله سود سپرده های خود در بانک های ایران تأمین می کردند. به این ترتیب که به عنوان مثال، فرد حدود یک میلیارد تومان را در بانک های ایران سپرده گذاری می کرد و هر ماه، سود 15 میلیون تومانی خود را، با احتساب هر دلار کانادا 2 هزار تومان، به 6 تا 7 هزار تبدیل و با انتقال این پول به کانادا در این کشور زندگی می کرد. اما با شروع تحریم های دوره ترامپ، ارزش دلار کانادا به 17هزار و بعد 25 هزار تومان رسید و این باعث شد که آن عایدی 6 تا 7 هزار دلاری از سود سپرده، بشدت کاهش یابد.

این امر در کنار افزایش هزینه های زندگی در این کشور به علت مسائل مالی، باعث شد که بعضی از ایرانیان مقیم این کشور دچار مسائل جدی شده و حتی ناچار شوند واقعاً کار نمایند! اکنون این طیف، به جای اینکه علیه سیاست های ضدایرانی دولت امریکا تظاهرات نمایند که باعث از دست دادن پول های بادآورده آنان شده است، به کشوری که هزینه های زندگی آنان را تأمین می کرد پشت نموده و برانداز شده اند!

منبع: همشهری آنلاین

به "علت براندازشدن بعضی از خارج نشینان چیست ؟ ، تحلیل متفاوت یک ایرانی مقیم کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت براندازشدن بعضی از خارج نشینان چیست ؟ ، تحلیل متفاوت یک ایرانی مقیم کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید