رصد عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت

به گزارش وبلاگ دلگرمی، مدیرکل نظارت بر سرویس های ارتباطی رگولاتوری از رصد و نظارت دوره ای بر عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم ترافیک بسته های اینترنت اطلاع داد و گفت: بسته های اینترنت باید به تایید رگولاتوری برسد.

رصد عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت

به گزارش خبرگزاری مالی ایران،محمد امامی در خصوص تمهیدات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اظهار نارضایتی کاربران از اتمام زودهنگام بسته های اینترنت، گفت: رگولاتوری آنالیز و نظارت دوره ای بر حجم ترافیک مصرفی کاربران اپراتورهای ثابت و همراه را در دستور کار قرار داده است. به این معنی که حجمی که در بسته اینترنت به مشترک فروخته می گردد، در بازه های تعیین به صورت دوره ای مورد آنالیز و نظارت قرار می گیرد تا بسته ها زودتر از موعد به اتمام نرسد و همان حجمی که به مشترک فروخته شده، توسط وی مصرف گردد.

نظارت بر عملکرد اپراتورها در فروش بسته های اینترنت

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر عملکرد اپراتورها در فروش بسته های اینترنت، از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری می گردد، ادامه داد: علاوه بر این نظارت کلی، اگر کاربری در این زمینه شکایتی داشته باشد نیز، این شکایت به صورت موردی آنالیز می گردد. اما از آنجا که ممکن است موردی وجود داشته باشد اما کسی متوجه نگردد، باید برنامه نظارتی در خصوص حجم بسته ها به صورت دوره ای صورت گیرد.

مدیرکل نظارت بر سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام نمود: در این مدل نظارتی، تعیین خواهد شد که آیا تمامی اپراتورهای ثابت و همراه که در کشور فعالیت می نمایند عملکرد مناسبی نسبت به بسته های اینترنتی که به کاربر می فروشند دارند و یا خیر و آیا بسته ای که می فروشند همان حجمی است که فروختند یا کمتر است.

اپراتور باید بسته های اینترنت را به تایید رگولاتوری برساند

امامی در خصوص عدم اطلاع رسانی اپراتورها در خصوص بسته های اینترنت و تعریف نامفهوم بسته های اینترنت توسط بعضی اپراتورها، گفت: طبق مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتور باید برای بسته های اینترنتی که تعریف می نماید از رگولاتوری تاییدیه بگیرد و حجم مصرف منصفانه در بسته ها با توجه به نوع سرویس، باید به تایید رگولاتوری برسد.

وی ادامه داد: در این رابطه اگر چیزی خلاف مصوبه رگولاتوری باشد مورد آنالیز قرار گرفته و با آن برخورد می کنیم؛ در صورت تخلف نیز به اپراتور تذکر می دهیم.

با بسته های اینترنتی اغوا نماینده و دارای ابهام برخورد می گردد

این مقام مسئول در رگولاتوری اضافه نمود: بسته ای که کاربر خریداری می نماید باید حجمی معادل مصرف اینترنت بین الملل کاربر یا دو برابر مصرف داخلی و یا تلفیقی از این دو به صورت شناور باشد. به این معنی که زمانی که بسته ای با 40 گیگابایت مصرف منصفانه برای کاربر فعال می گردد، کاربر می تواند 40 گیگ اینترنت بین الملل مصرف کند و یا معادل 80 گیگ، مصرف داخلی داشته باشد. اما اگر قرار است تلفیقی از این دو باشد، باید به صورت شناور به هر میزان مصرف اینترنت بین الملل، دو برابر مصرف داخلی داشته باشد.

امامی گفت: پس از اتمام مصرف منصفانه، در صورتی که هنوز بسته کاربر به اتمام نرسیده باشد، اپراتور باید سرعت پایه را برای کاربر برقرار کند و اگر سرویس را قطع کند، تخلف نموده و با آن برخورد می گردد.

وی در خصوص ارائه بعضی بسته های اینترنت با عنوان نامحدود توسط اپراتورها که دارای حجم مصرف و سرعت تعیین است، تاکید نمود: رگولاتوری با بسته های اینترنتی اغوا نماینده و دارای ابهام برخورد می نماید؛ اگر در بسته اینترنتی، چارچوب مصوبه رگولاتوری رعایت نشده باشد تخلف است و اپراتور باید نسبت به آن جوابگو باشد.

منبع: اقتصاد ایران

به "رصد عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید