زمین دانشگاه ها برای ساخت خوابگاه دانشجویی متاهلی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، معاون وزیر علوم گفت: بخش خصوصی برای ایجاد خوابگاه دانشجویی متاهلی می تواند از زمین های دانشگاه استفاده کند، وام سیستم بانکی بگیرند و صندوق رفاه دانشجویان هم در پرداخت سود بانکی تسهیلات یاری خواهد نمود.

زمین دانشگاه ها برای ساخت خوابگاه دانشجویی متاهلی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد

مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ دلگرمی درباره تمهیدات وزارت علوم برای افزایش خوابگاه های متاهلی در کشور، گفت: احتیاج به خوابگاه دانشجویی متاهلی در حال افزایش است و در سال های اخیر تعداد دانشجویان دوره های تکمیلی و پساتکمیلی بیشتر شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه ایجاد خوابگاه متاهلی نسبت به خوابگاه مجردی هزینه بیشتری احتیاج دارد، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوزهای قانونی برای افزایش مشارکت بخش خصوصی در ساخت خوابگاه های متاهلی را پیش بینی نموده است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: اگر بخش خصوصی برای ایجاد خوابگاه دانشجویی متاهلی مراجعه کند، می تواند از زمین های دانشگاه برای این منظور استفاده کند، وام سیستم بانکی بگیرد که صندوق رفاه دانشجویان هم در پرداخت سود بانکی این تسهیلات به آنها یاری می نماید.

بیش از 2 هزار خوابگاه دانشجویی متاهلی در کشور وجود دارد

رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید نمود: در قانون هم بر ساخت خوابگاه متاهلی تاکید شده و اولویت ساخت خوابگاه با خوابگاه متاهلی است.

صدیقی توضیح داد: در گذشته 2 هزار خوابگاه متاهلی در کشور وجود داشت که اکنون این آمار افزایش پیدا نموده است اما با این حال همچنان احتیاجمند خوابگاه متاهلی هستیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "زمین دانشگاه ها برای ساخت خوابگاه دانشجویی متاهلی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین دانشگاه ها برای ساخت خوابگاه دانشجویی متاهلی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید