فلفل چینی به سبک روباتیک ، برداشت محصول در 24 ثانیه ، مجهز به هوش مصنوعی پیشرفته و چراغهای LED

به گزارش وبلاگ دلگرمی، گروهی از پژوهشگران نوعی روبات طراحی نموده اند که می تواند عملیات برداشت فلفل را در عرض 24 ثانیه انجام دهد و این یعنی مبارزه با کمبود نیروی کار مزرعه.

فلفل چینی به سبک روباتیک ، برداشت محصول در 24 ثانیه ، مجهز به هوش مصنوعی پیشرفته و چراغهای LED

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، کمبود کارگران حوزه کشاورزی روز به روز بدتر می گردد. بر اساس یک نظرسنجی که از سوی اداره کشاورزی استان کالیفرنیا در سال 2017 منتشر شده است، 55 درصد از 762 کشاورز با زمین های بزرگ که مورد آنالیز قرار گرفته اند با کمبود کارگر رو به رو شده اند. به همین علت محققان در حال کوشش برای حل این مشکل با یاری روبات هستند.

اکنون پژوهشگران این مشکل را با نمونه اولیه روباتSweeper حل نموده اند. این روبات به وسیله اتحادیه اروپا تایید شده و قرار است به عنوان بخشی از طراحی های نوآورانه سال 2020 اجرایی گردد.

روند کار روبات Sweeper به این شکل است که از یک دوربین استفاده می نماید که می تواند رنگ فلفلهای را تشخیص دهد. سپس هوش مصنوعی به روبات یاری می نماید تا تصمیم بگیرد روبات مذکور را بچیند یا خیر. سپس روبات به سرعت میوه را با یک تیغه تیز بریده و داخل سبد می افکند.

این روند تنها 24 ثانیه طول می کشد، هرچند محققان می گویند که بر اساس مسائل ایمنی به طور هدفمند، حرکات روبات را آرام نموده اند. این روبات که به چراغ های LED مجهز شده است می تواند بدون توجه به زمان، روزانه حدود 20 ساعت در روز کار کند.

منبع: انتخاب

به "فلفل چینی به سبک روباتیک ، برداشت محصول در 24 ثانیه ، مجهز به هوش مصنوعی پیشرفته و چراغهای LED" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلفل چینی به سبک روباتیک ، برداشت محصول در 24 ثانیه ، مجهز به هوش مصنوعی پیشرفته و چراغهای LED"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید