نتایج اولیه رتبه بندی پایگاه های خبری اعلام شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، تهران (پانا)-کمیته رتبه بندی پایگاه های خبری با اعلام نتایج اولیه رتبه بندی دور چهارم، فرصتی 10 روزه برای اعلام نظر مدیران مسئول شرکت کننده در رتبه بندی در نظر گرفت.

نتایج اولیه رتبه بندی پایگاه های خبری اعلام شد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، مدیران مسئول پایگاه های خبری شرکت نماینده در دور چهارم رتبه بندی می توانند در صورت اعتراض به نتایج اولیه، مستندات خود را حداکثر تا تاریخ 16 آبان ماه به نشانی [email protected] ارسال نمایند.

نتایج نهایی دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری پس از جلسه آنالیز مستندات مدیران مسئول و ارزیابی مجدد توسط کمیته به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

پیش از این نتایج خوداظهاری ها در سه مرحله توسط اعضای کمیته رتبه بندی ارزیابی و راستی آزمایی شده است.

کمیته رتبه بندی پایگاه های خبری توجه به نکات زیر را ضروری می داند:

1. نتایج اولیه بر اساس حروف الفبا و بدون رده بندی بوده و ضرایب رسانه های استانی، تخصصی و اختصاصی در آن اعمال نشده است.

2. نتایج اولیه شامل ارزیابی و راستی آزمایی مستندات ارسالی خوداظهاری ارسالی پایگاه های خبری توسط کمیته رتبه بندی است و صرفا در صورتی که مدیران مسئول شرکت نماینده در رتبه بندی معتقدند بعضی مستندات که قبلا ارسال نموده اند، لازم است مجددا آنالیز گردد نسبت به ارائه توضیحات و ارسال مجدد آن اقدام نمایند.

3. با توجه به اینکه رعایت ماده 18 قانون مطبوعات یکی از شروط مصرح در شیوه نامه رتبه بندی بوده است، در صورتی که در ستون توضیحات به این فقدان اشاره شده است، لطفا نسبت به اصلاح آن اقدام گردد تا نام آن پایگاه خبری در نتایج نهایی منتشر گردد.

4. با توجه به اینکه ارزیابی اجرا شده بر اساس عملکرد پایگاه خبری در سال 98 است، اگر آن پایگاه خبری در امسال غیرفعال و یا نیمه فعال بوده باشد در زمره پایگاه های خبری مشمول ماده 16 قانون مطبوعات قرار می گیرد؛ در این شرایط لازم است نسبت به فعالیت مستمر اهتمام ویژه صورت گیرد.

5. در این دوره از رتبه بندی امتیاز منفی نداشتن آرشیو و به روز نبودن صفحه اول که جمعا 6 امتیاز منفی داشت، از نتایج رتبه بندی حذف شد.

* ترکیب کمیته رتبه بندی پایگاه های خبری به قرار زیر است:

- احسان اله حجتی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی

- یونس شکرخواه و رفعتی به عنوان اعضای هیات علمی کمیته رتبه بندی

- بیژن مقدم و مسعود فاتح، مدیران مسئول پایگاه های خبری الف و سیتنا به عنوان 2 عضو نماینده مدیران مسئول پایگاه های خبری عمومی و تخصصی و حبیب عباسی و علی اصغر شفیعیان، سردبیران پایگاه های خبری شفقنا و انصاف به عنوان 2 عضو دیگر کمیته رتبه بندی که از سوی مدیران 20 رسانه برتر دور سوم انتخاب شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نتایج اولیه رتبه بندی پایگاه های خبری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه رتبه بندی پایگاه های خبری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید