نرخ انتقال کووید19 به افراد خانواده 10 درصد است

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از دیلی میل، طبق تحقیقی جدید از هر 10 مبتلا به ویروس کرونا فقط یک نفر، آن را به شخصی که با او زندگی می نماید، منتقل خواهد نمود.

نرخ انتقال کووید19 به افراد خانواده 10 درصد است

محققان آمریکایی اطلاعات بیش از 7 هزار خانه در بوستون را آنالیز کردند و متوجه شدند در بازه 4 مارس تا 17 می 2020 میلادی بیش از 25 هزار نفر در آنها زندگی می نمایند. در بازه زمانی مذکور 7 هزار و 262 نفر به کووید 19 مبتلا شدند اما آنها این بیماری را فقط به 1809 نفر از افرادی منتقل کردند که با آنها در یک خانه مستقر بودند. به عبارت دیگر نرخ انتقال بیماری 10.1 درصد بوده است.

همچنین پژوهش نشان داد احتمال انتقال ویروس به افرادی که همراه بیمار در یک خانه زندگی می نمایند، در خانوارهای عظیم تر، کمتر است. به عنوان مثال فردی که در خانه ای همراه 3تا5 نفر زندگی می نماید و یکی از آنها به کووید 19 مبتلا باشد، احتمال ابتلای وی به ویروس کرونا 20 درصد کمتر از فردی است که با 2 نفر در یک خانه زندگی می نماید.

با این وجود اطلاعات نشان می دهد در خانه هایی که افراد از کالاهای آلوده به کووید 19 استفاده می نمایند، احتمال بیشتری وجود دارد از عضو خانواده که مبتلا به بیماری است، کووید 19 بگیرند.

ریسک ابتلاء به ویروس در فرد در خانواده در صورتیکه به آسم مبتلا باشد 31 درصد است. این ریسک برای مبتلایان به سرطان 67 درصد و برای افراد دچار چاقی مفرط در خانواده 35 درصد تخمین زده شده است. همچنین اگر فردی مبتلا به بیماری های کبدی باشد، احتمال ابتلاء به این عفونت دو برابر می گردد.

محققان بیمارستان عمومی ماساچوست در تحقیق خود نوشته اند: عوامل مستقلی که ریسک انتقال بیماری را بالا می برند عبارتند از گروه سنی بالای 18 سال و وجود چند بیماری پیش زمینه ای. این پژوهش در نشریه JAMA Open Network منتشر شده است.

یافته های این پژوهش تأییدی بر نتایج تحقیقات مشابه است که به طور مشابه نشان داد نرخ حمله ثانویه ویروس در خانوارها پایین تر است.

در دسامبر 2020 میلادی آنالیز بر 54 تحقیق در JAMA Open Network منتشر شد و نشان داد نرخ انتقال بیماری در خانوار 16.6 درصد است.

همچنین تحقیق جدید مقامات مرکز بهداشت عمومی کانادا نشان داد در بازه یکم جولای تا 30 نوامبر 2020 در ایالت اونتاریو نرخ انتقال ویروس در خانوار 19.5 درصد است. این پژوهش در نشریه medRxiv منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نرخ انتقال کووید19 به افراد خانواده 10 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ انتقال کووید19 به افراد خانواده 10 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید