چگونگی تقویت و ارتقاء سرعت اینترنت

به گزارش وبلاگ دلگرمی، نخستین گام آن است که به سخت افزار بکاربرده شده در رایانه و یا گوشی همراه خود توجه کنید. در بسیاری از مواقع، علت سرعت کم بارگذاری و دانلود در اینترنت به دلیل سرعت کم پردازنده و سایر سخت افزارهای مربوطه در رایانه و دستگاه های الکترونیکی است

چگونگی تقویت و ارتقاء سرعت اینترنت

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از ایتنا،سرعت بالای اینترنت به عوامل بسیاری بستگی دارد. به عنوان مثال، در صورتی که شما در کشوری زندگی می کنید که میانگین سرعت اینترنت آن پایین است، نباید انتظار و توقع زیادی از سرعت اینترنت همراه و یا مودم وای فای منزل یا محل کار خود داشته باشید.

به طور کلی، سرعت بالای اینترنت می تواند یاری بسیاری زیادی در تسهیل و تسریع کارهای ضروری و روزمره ما داشته باشد. همچنین می تواند از مسائل بسیاری که ممکن است تحت تاثیر سرعت کم اینترنت بوجود بیاید، جلوگیری کند. نکته ای که بیشتر کاربران را ناراحت می نماید، آن است که با توجه به مبلغی که ماهانه باید به شرکت های ارائه دهنده اینترنت بپردازند، در مقایسه با سرعت آن بسیار زیاد و هنگفت است و به عبارتی دیگر، این سرعت پایین با توجه به پول زیاد آن، به هیچ عنوان نمی ارزد.

در این گزارش به آنالیز مختصری بر دلایل کاهش سرعت اینترنت و راه هایی برای افزایش سرعت آن می پردازیم:

به سرعت پردازنده و سخت افزار دقت کنید

نخستین گام آن است که به سخت افزار بکاربرده شده در رایانه و یا گوشی همراه خود توجه کنید. در بسیاری از مواقع، علت سرعت کم بارگذاری و دانلود در اینترنت به دلیل سرعت کم پردازنده و سایر سخت افزارهای مربوطه در رایانه و دستگاه های الکترونیکی است.

از یک تست سرعت استفاده کنید

برنامه ها، ابزارها و اپلیکیشن های بسیاری در فروشگاه های اینترنتی و آنلاین موجود و قابل دسترس هستند که سرعت اینترنت شما را اندازه گیری می نمایند. گفتنی است که به طور کلی، چنین برنامه هایی، معمولا از ضریب بالای اطمینان برخوردار نیستند و سعی کنید از منابع معروف و پرکاربرد موجود در فروشگاه های آنلاین بنام در دنیا دانلود نموده و استفاده کنید.

با سرعت اینترنتی خریداری شده خود مقایسه کنید

در اینجا باید گفت که این برنامه های مختلف، عدد و ارقام مختلفی را به شما ارائه میدهند که برای جلوگیری از وقوع چنین موردی، باید از مطمئنترین برنامه موجود استفاده کنید و برای اطمینان از عدد بدست آمده، چندین بار آن را امتحان نموده و با میانگین سرعت اینترنتی که خریداری نموده و بابت آن پول پرداخت می کنید، مقایسه کنید.

مودم وای.فای را خاموش/روشن کنید

مودم وای.فای اینترنت هم همانند بسیاری از وسایل الکترونیکی پس از چند ساعت کار کردن مداوم، احتیاج به ریست شدن دارد تا بتواند با قدرت قبل، به کار خود ادامه دهد.

گذرواژه مودم وای.فای خود تغییر دهید

بد نیست هر از گاهی پسورد یا گذرواژه مودم وای.فای اینترنت خود را تغییر دهید تا بدین وسیله هر گونه خطر هک شدن احتمالی را از میان ببرید. چون ممکن است بسیاری از اطرافیان و همسایگان در کمین شما، از اینترنت شما استفاده نموده و موجب شوند سرعت اینترنت شما کاهش یابد. بنابراین بهترین کار آن است که گاهی رمز ورود یا گذرواژه مودم منزل یا حتی محل کار خود را تعویض کنید.

جای مودم وای.فای را عوض کنید

ممکن است علت کاهش سرعت اینترنت شما، در بسیاری از مواقع، دریافت سیگنال ضعیف از جانب مودم اینترنت شما باشد. بنابراین به منظور جلوگیری از سیگنال دهی ضعیف، جای مودم وای.فای خود را عوض کنید. تجربه ثابت نموده است که گذاشتن مودم وای فای در جایی که بلندتر و بالاتر است، یاری بسزایی در ارسال سیگنال می نماید.

مودم قدیمی خود را کنار گذاشته و یک مودم جدید بخرید

در صورتی که از آخرین زمان خرید مودم وای فای شما چند سال گذشته است، بدین معناست که باید مودم قدیمی خود را کنار گذاشته و یک مودم جدید بخرید. مودم های وای فای نیز همانند بسیاری از وسایل الکترونیکی، یک عمر مفید دارند و با گذشت این مدت، قدرت سیگنال دهی آنها به شدت افت می نماید. بنابراین، با خرید مودم های جدید، تا حد زیادی می توانید سرعت اینترنت خود را بهبود ببخشید.

مودم و کابل های اینترنتی را تمیز کنید

شاید برایتان جالب باشد اما باید گفت که آلودگی هوا و گرد و غباری که بر روی مودم وای.فای می نشیند، بر روی کیفیت سیگنال دهی مودم وای فای نیز تاثیر گذار است. بنابراین شما می توانید با تمیز نگه داشتن آن، سرعت اینترنت خود را اندکی افزایش دهید.

مودم در هوای گرم به خوبی کار نمی نماید

از قرار دادن مودم وای.فای بر روی سایر وسایل الکترونیکی که گرما ایجاد می نمایند، جدا خودداری کنید. بطور کلی، مودم ها در مجاورت مستقیم با هوای گرم بخوبی کار نمی نمایند.

VPNها معمولا سرعت اینترنت را می کاهند

برای افزایش سرعت اینترنت، از غیر فعال کردن هرگونه برنامه ای که به صورت VPN است، اطمینان حاصل کنید. این گونه برنامه ها به شدت سرعت اینترنت شما را می کاهند.

از استفاده از چندین برنامه بطور همزمان خودداری کنید

در صورتی که شما جز آن دسته از کاربرانی هستید که عادت دارند همیشه چندین برنامه را به طور همزمان باز نموده و از آن استفاده نمایند، باید بدانید که سرعت پایین اینترنت در دستگاه شما می تواند ناشی از همین امر باشد. بنابراین در صورتی که می خواهید سرعت اینترنت شما اندکی بهبود یابد، سایر برنامه های فعال در زمینه را ببندید.

مرورگر اینترنتی خود را به روز رسانی کنید

در بسیاری از مواقع، دلیل سرعت کم اینترنت و در نتیجه بارگزاری و دانلود شما، همان مرورگر اینترنتی قدیمی ای است که از آن استفاده می کنید.

از یک آنتی ویروس استفاده کنید

آنتی ویروس ها به راحتی می توانند ویروسها، کرم ها و برنامه های مخرب و آلوده را در دستگاه (رایانه و گوشی همراه) شما تشخیص داده و آن را از بین ببرند و یا فعالیت آن را سرانجام بخشند. وظیفه بسیاری از ویروس ها ایجاد اختلال در فرایند پردازش و باز کردن صفحات اینترنتی است؛ بنابراین با نصب و به روزرسانی یک آنتی ویروس مطمئن، می توان تا حد زیادی سرعت رایانه و اینترنت خود را افزایش دهید.

منبع: جام جم آنلاین

به "چگونگی تقویت و ارتقاء سرعت اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی تقویت و ارتقاء سرعت اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید