گوترش: کرونا سونامی نفرت به راه انداخته است

به گزارش وبلاگ دلگرمی، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد روز آدینه با صدور بیانیه ای نسبت به بروز سونامی نفرت در دنیا در پی شیوع ویروس کرونا هشدار داد.

گوترش: کرونا سونامی نفرت به راه انداخته است

در ماه های گذشته و از زمان شیوع ویروس کرونا، گزارش های متعددی از بیگانه ستیزی، چینی ستیزی، یهودی ستیزی و مسلمان ستیزی در کشورهای مختلف دنیا منتشر شده است.

گوترش هشتم مه و در بیانیه خود بدون اشاره به کشور خاصی خواهان واکنش قاطع دنیا برای سرانجام دادن به این فرایند شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این بیانیه که در سالروز سرانجام جنگ دنیای دوم صادر شده آورده است: به دنبال سپر بلا می گردیم. به وحشت دامن می زنیم. نفرت از بیگانگان (دیگران) در اینترنت و خیابان موج می زند. نظریه های توطئه و یهودستیزانه گسترش می یابند و مسلمانان قربانی حملات ناشی از بیماری کووید-19 هستند.

گوترش با ابراز نگرانی از شرایط مهاجران نوشت: مهاجران و پناهجویان به انتشار ویروس متهم و مواردی از ممانعت از دسترسی آن ها به خدمات درمانی و بهداشتی دیده شده است.

پس از شیوع دنیای ویروس کرونا، گزارش های متعددی از تحت فشار قرار دریافت پناهجویان در کمپ های کشورهای اروپایی و همچنین ایالات متحده آمریکا منتشر شده است.

دبیرکل سازمان ملل بدون نام بردن از دولت ها و سیاستمداران افزوده است: تفکر منزجرنماینده قربانی کردن سالمندان در میان دیگر افراد آسیب پذیر هم آغاز به گسترش نموده است.

گوترش با هشدار نسبت به حمله به وبلاگ دلگرمی، افشاگران، کادر درمانی،کارکنان نهادهای بشردوستانه و مدافعان حقوق بشر گفته است این افراد تنها به دلیل آنکه کار خود را انجام می دهند در دوره اخیر هدف نفرت پراکنان بوده اند.

دبیرکل سازمان ملل متحد برای رویارویی با این موج نفرت و دیگرستیزی به ویژه از آموزگاران خواست تا به استفاده جوانان و نوجوانان، از رسانه های اجتماعی توجه بیشتری نمایند. گوترش کاربران کم سن و سال شبکه های اجتماعی را جمعیت بی دفاع در برابر داده های فنآوری های نوین توصیف نموده و از شبکه های اجتماعی خواسته تا در برابر انتشار محتوای نژادپرستانه، زن ستیزانه یا پیشداورانه مقاومت نمایند.، یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "گوترش: کرونا سونامی نفرت به راه انداخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: کرونا سونامی نفرت به راه انداخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید