یمن، واکنش انصارالله به حذف عربستان از فهرست سیاه کشتار بچه ها

به گزارش وبلاگ دلگرمی، محمدعلی الحوثی از رهبران انصارالله ضمن محکوم کردن اقدام سازمان ملل در حذف نام ائتلاف متجاوز عربی از فهرست سیاه کشتار هم زمان با جنایت جدید سعودی ها در یمن٬ این اقدام را نشانه هرج و مرج در سازمان ملل دانست.

یمن، واکنش انصارالله به حذف عربستان از فهرست سیاه کشتار بچه ها

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلگرمی به نقل از شبکه خبری المیادین، محمد علی حوثی رئیس کمیته عالی انقلابی وابسته به انصارالله حذف نام عربستان از گزارش سالانه سازمان ملل در خصوص نقض حقوق بچه ها همزمان با جنایت جدید عربستان و آمریکا در استان صعده اتفاق افتاده را محکوم کرد.

الحوثی گفت که این اقدام سازمان ملل متحد همزمان با جنایت عربستان حاکی از هرج و مرج در این سازمان است.

وی در ادامه تاکید کرد که این اقدام سازمان ملل متحد به منزله نادیده دریافت معیارهای انسانی است. تصمیم سازمان ملل جنایتی است که فقط با عقب نشینی از این تصمیم پاک می شود. این اقدام همزمان با جنایت عربستان و آمریکا در استان صعده که در آن 13 نفر از جمله چند کودک و زن شهید شدند، رخ داد.

آنتونیو گوترشدبیرکل سازمان ملل مدعی شد که در پی کاهش کشتار بچه ها بر اثر حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی٬ نام این ائتلاف فهرست سیاه سازمان ملل متعلق به کشتن بچه ها پاک می شود.

گوترش در حالی خروج ائتلاف سعودی را از این فهرست گفت که خود در همین گزارش به شورای امنیت سازمان ملل گفته که این ائتلاف سال گذشته 222 کودک را در یمن کشته است، اما به دلیل کاهش کشتار و زخمی کردن بچه ها یمنی از فهرست سیاه حذف شد.

سازمان عفو بین الملل نیز این اقدام سازمان ملل را یک گام سیاسی توصیف کرد.

پیش از این سازمان بهداشت یمن در صنعا اعلام کرده بود که 16 نفر ازجمله 4 کودک و یک زن در پی جنایات ائتلاف سعودی با هدف قرار دادن خودروی یک شهروند در شمال صنعا شهید شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یمن، واکنش انصارالله به حذف عربستان از فهرست سیاه کشتار بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، واکنش انصارالله به حذف عربستان از فهرست سیاه کشتار بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید