2 کشته و 23 مصدوم بر اثر زلزله ، ریزش سد در دماوند صحت ندارد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اعلام اینکه تمام مصدومان زلزله ترخیص شده اند، گفت: بر اساس آخرین اعلام بر اثر زلزله دماوند 2 نفر کشته و 23 تن مصدوم شدند.

2 کشته و 23 مصدوم بر اثر زلزله ، ریزش سد در دماوند صحت ندارد

به گزارش گروه حوادث وبلاگ دلگرمی، منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در مصاحبه با فارس درباره جدیدترین آمار زلزله دماوند اظهارداشت: بر اثر وقوع زلزله در استان تهران تا به امروز دو کشته (یک مرد 60 ساله حین فرار بر اثر تروما از ناحیه سر و یک زن 21 ساله بر اثر ایست قلبی) و 23 مصدوم گزارش شده است که 12 تن مصدومیت جدی نداشتند و 11 نفر مصدوم ناشی از ترس یا فرار در محل و یا پس از اعزام به مراکز درمانی ترخیص شده اند و هم اکنون هیچ کدام از مصدومان بستری نیستند.

وی افزود: مرکزیت زلزله در نقطه امام زاده هاشم و منطقه مشاء دماوند است و در آبسرد، کیلان، گیلاوند و رودهن بیشتر از سایر نقاط استان تهران احساس شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تکذیب خبر منتشر شده مبنی بر ریزش سد خاکی وادان تشریح کرد: در این روستا سدی وجود ندارد و سد خاکی کشاورزی رستم آباد نیز آسیب ندیده است.

درجاتی تأکید کرد: از زمان وقوع کرونا تمامی نیروهای استان در آماده باش هستند و با وقوع زلزله نیز ستاد بحران دماوند تشکیل شد و تا به امروز ارزیابی نیروهای امدادی نشان می دهد زمین لرزه خسارت محسوسی در پی نداشته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تمامی نیروهای خدمات رسان و امدادی تا 48 ساعت آینده در آماده باش هستند، گفت: تا به امروز زلزله 20 پس لرزه داشته است که کمترین مقدار 2.1 و بیشترین 3.9 در مقیاس ریشتر ثبت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با توصیع به اینکه مردم با آرامش به خانه هایشان باز گردند، شرح داد: با دستور استاندار تهران فعالیت بوستان های استان تهران که با محدویت های فاصله گذاری اجتماعی به روی مردم بسته بود، به روی مردم باز است.

منبع: جام جم آنلاین

به "2 کشته و 23 مصدوم بر اثر زلزله ، ریزش سد در دماوند صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 کشته و 23 مصدوم بر اثر زلزله ، ریزش سد در دماوند صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید