آزمایش سامانه های متنوع موشکی روسیه همزمان با تحرکات آمریکا در دریای سیاه

به گزارش وبلاگ دلگرمی، رسانه ها از آزمایش انواع سامانه های پدافندی سطح به هوای روسیه در کریمه همزمان با رزمایش آمریکا، اوکراین و کشورهای دیگر در دریای سیاه خبر دادند.

آزمایش سامانه های متنوع موشکی روسیه همزمان با تحرکات آمریکا در دریای سیاه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلگرمی، همزمان با برگزاری رزمایش آمریکا، اوکراین و بعضی کشورهای دیگر در دریای سیاه، ارتش روسیه هم در شبه جزیره کریمه انواع سامانه های پدافندی سطح به هوای خود را آزمایش می نماید.

وبگاه رادیو اروپای آزاد به نقل از خبرگزاری روسی اینترفکس نوشت که روسیه سامانه های دفاع موشکی اس-400 و پنتسیر و شماری از بمب افکن های سوخو-24 20 فروند هواپیمای نظامی و بالگرد را در شبه جزیره کریمه مستقر نموده و در حال سنجش مقدار توانمندی های آن هاست.

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه اعلام نموده که ناوگان دریای سیاه این کشور تمام مراحل رزمایش چند ملیتی در منطقه را بادقت زیر نظر دارد

اوکراین و ایالات متحده با وجود درخواست روسیه برای لغو این رزمایش، تمرین نظامی را با مشارکت بیش از 30 کشور در دریای سیاه و جنوب اوکراین از روز دوشنبه شروع کردند.

خبرگزاری انگلیسی رویترز هم در گزارشی در این باره نوشت، سفارت روسیه در واشنگتن خواهان لغو این رزمایش شده و وزارت دفاع روسیه هم اعلام نموده که در صورت لزوم برای محافظت از امنیت ملی خود واکنش نشان خواهد داد.

به نوشته این منبع خبری، اوکراین ادعا نموده که هدف اصلی شرکت در این رزمایش کسب تجربه در عملیات چند ملیتی است. این در حالی است که روابط کی یف و مسکو پس از انضمام شبه جزیره کریمه به وسیله روسیه و حمایت روسیه از جدایی طلبان در شرق اوکراین به پایین ترین حد خود رسیده است.

رسانه ها چهارشنبه گذشته گزارش دادند یک ناو روسی برای بیرون راندن یک فروند ناو جنگی متجاوز انگلیس از آب های سرزمینی روسیه نزدیک شبه جزیره کریمه مجبور به شلیک اخطار شد. از سوی دیگر یک جنگنده روسی راستا حرکت این ناو انگلیسی را بمباران کرد.

بعد از جنگ سرد نخستین بار بود که روسیه برای جلوگیری از پیشروی یک کشتی جنگی ناتو ،گلوله جنگی شلیک کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آزمایش سامانه های متنوع موشکی روسیه همزمان با تحرکات آمریکا در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش سامانه های متنوع موشکی روسیه همزمان با تحرکات آمریکا در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید