آیا بایستی از شیر بادام تهیه شده به روش صنعتی دوری کنیم

به گزارش وبلاگ دلگرمی، شیر بادام یک جایگزین بزرگ عاری از لبنیات بوده که نه تنها می تواند بجای شیر مصرف شود، بلکه به دستور پختهایی که به شیر نیاز دارند هم می تواند افزوده شود.

آیا بایستی از شیر بادام تهیه شده به روش صنعتی دوری کنیم

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

شیر بادام یک جایگزین بزرگ عاری از لبنیات بوده که نه تنها می تواند بجای شیر مصرف گردد، بلکه به دستور پختهایی که به شیر نیاز دارند هم می تواند افزوده گردد.

شیر بادام همانند شیر سویا به معنای دقیق شیر نمی باشد. این یک نوشیدنی است که از بادام آسیاب شده و آب تهیه شده است.

ارزش غذایی شیر بادام بسیار بالا است. بر خلاف شیر سویا یا شیرِ برنج، شیر بادام نیازی نداشته غنی از ویتامین های مختلف گردد به این دلیل که خود به طور طبیعی حاوی آنها است. با این حال، حقایق تغذیه ای متفاوت شیر بادام که بر روی برچسبهای بسته بندی های شیر بادام نام شده است، آنقدرها هم که تصور می کنیم قابل اعتماد نیستند...

آیا بایستی از شیر بادامی که به صورت تجاری یا صنعتی تولید شده است دوری کنیم؟

هیچ شکی نیست که شیر بادام مغذی و سالم است. با این حال، شیر بادامی که به صورت تجاری به فروش می رسد، چیزی است که بایستی از آن دوری کنید. کورکورانه اطلاعات تغذیه ای که بر روی برچسب پاکت نوشته شده است را باور نکنید. به این دلیل که شیر بادام پاکتی یا بسته بندی شده نه تنها از فیبر کمتر و کالری بیشتری برخوردار است، بلکه حاوی افزودنی های غیر ضروری بسیاری هم است.

بادام گران بوده و چنانچه تولید کنندگان مجبور به تولید شیر بادام غلیظ باشند، نیاز به افزودن بادام بیشتری بوده که برای آنها گران تمام می گردد. به منظور کاهش هزینه های خود، تولید کنندگان چندین ماده غیر ضروری مانند نشاسته تاپیوکا، صمغ دانه درخت لوکوست یا اقاقیا، و غیره را به منظور غلیظ کردن شیر بادام به آن می افزایند، تا بتوانند با افزودن بادام کمتری به مقصود خود برسند. آنها همچنین کربنات کلسیم را به نام عامل ضد دلمه و چندین ماده امولوسین کننده را به شیر بادام اضافه می کنند.

شیر بادام بسته بندی همچنین غنی شده با ویتامین و مواد معدنی است. ویتامین A پالمیتات نمونه غیر طبیعی ویتامین A است و با مسائل سلامتی مختلفی مانند تومور، مسائل مفاصل، و غیره در ارتباط است. دیگر ماده غیر طبیعی که به این شیر افزوده می گردد، ویتامین D12 است که آن هم برای بدن مضر می باشد. ماده کاراگینان بدست آمده از جلبک دریایی هم موجب سندرم روده تحریک پذیر می گردد.

هنگامی که برچسب روی آن را می خوانیم تحت تأثیر تعداد ویتامین هایی که به شیر افزوده شده قرار می گیریم، با این حال ویتامین های غیر طبیعی نمی توانند به نام عناصر غذایی و مغذی در نظر گرفته شوند بلکه افزودنی های مضر برای بدن می باشند. در نتیجه بهترین کار خودداری از خرید شیر بادام بسته بندی شده است.

از آنجا که شیر بادام آسان تهیه می گردد، آن را در خانه درست کنید. مجدداً بایستی گفت که بادام هایی که این روزها به نام بادام خام می خریم، حتی کاملاً خام نیستند، بلکه بادام های فرآوری شده می باشند. با این وجود، حداقل شیر تهیه شده از آنها عاری از افزودنی های ناخواسته مانند مواد یا ویتامین های غیر طبیعی است.

سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده در این مقاله صرفاً جنبه آموزشی داشته و نبایستی به منظور جایگزین توصیه های متخصص در این امر در نظر گرفته گردد.

منبع: راسخون

به "آیا بایستی از شیر بادام تهیه شده به روش صنعتی دوری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بایستی از شیر بادام تهیه شده به روش صنعتی دوری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید