امیرعبداللهیان راهی باکو شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور ملاقات و گفت وگو با مقامات جمهوری آذربایجان صبح امروز راهی باکو شد.

امیرعبداللهیان راهی باکو شد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ دلگرمی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه) به منظور ملاقات و گفت وگو و گفتگو در مورد راه های توسعه مناسبات دوجانبه و بعلاوه تحولات منطقه ای با مقامات عالیرتبه جمهوری آذربایجان، در راس هیأتی راهی باکو مرکز این کشور شد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این از سفر آخر هفته امیرعبداللهیان به باکو خبر داده بود.

این نخستین سفر امیرعبداللهیان به باکو بعد از تصدی وزارت امور خارجه است. امیرعبداللهیان و جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان روز یکشنبه در حاشیه نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد با یکدیگر ملاقات و گفت وگو نموده بودند. وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در این ملاقات از فرایند رو به رشد روابط ابراز خرسندی کردند.

وزرای خارجه دو کشور در حاشیه نشست سران اکو در عشق آباد هم با یکدیگر ملاقات کردند. وزیر امور خارجه کشورمان نیز ملاقاتش با همتای آذربایجانی در عشق آباد را مثبت و محبت آمیز خواند و با بیان این که دو کشور و دو ملت فراتر از همسایگی، خویشاوند هستند، اظهار داشت: به توسعه مناسبات با همسایگان ادامه خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امیرعبداللهیان راهی باکو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان راهی باکو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید