برنامه دانشگاه آزاد برای آموزش حضوری اعلام شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی، تهران (پانا) - سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی، زمان بازگشایی این دانشگاه و از سرگیری آموزش حضوری را منوط به دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور اعلام نمود.

برنامه دانشگاه آزاد برای آموزش حضوری اعلام شد

به گزارش ایسنا، احمد حیدری ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در همه واحدها و مراکز استانی آمادگی کامل را دارد که در هر زمان اعلام شد، بازگشایی شده و آموزش حضوری را شروع کند و این ظرفیت برای تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد. اما این بازگشایی منوط بر دستوراتی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا به ما ابلاغ می نماید.

وی توضیح داد: روز گذشته دکتر محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت که دانشگاه ها از 15 آبان ماه بازگشایی می شوند. طبیعتا این زمان بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و با هماهنگی این ستاد اعلام شده است. چراکه وزیر علوم هم از اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا است. دانشگاه آزاد اسلامی هم بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل خواهد نمود و هر زمان که ستاد برای بازگشایی دانشگاه ها اعلام کند، دانشگاه آزاد اسلامی هم بازگشایی می گردد.

حیدری با اشاره به فرایند واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجرا است، این امکان وجود دارد که دانشگاه برای تمامی دانشجویان بازگشایی گردد.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه قطعا آموزش در دوران پسا کرونا با دوران قبل کرونا متفاوت خواهد بود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت فیزیکی، امکانات و شرایط لازم را دارد تا با رعایت پروتکل های بهداشتی، کلاس ها را کاملا به صورت حضوری برگزار کند؛ اما شرایطی که در دوران کرونا در حوزه آموزش عالی کشور رقم خورده، ایجاب می نماید که آموزش دوران پسا کرونا با دوران قبل از این پاندمی متقاوت باشد. نحوه ارائه آموزش در دوران پساکرونا در هیات رئیسه دانشگاه مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

حیدری ضمن اشاره به اندازه شهریه ها در دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: در سال تحصیلی جاری هم طبق سنوات گذشته افزایش شهریه انجام شده است ولی کوشش شده که اندازه افزایش شهریه بر اساس افزایش حقوق ها و عایدی ها صورت گیرد تا به خانواده دانشجویان فشار مالی کمتری وارد گردد.بنابراین شهریه ها با افزایش معقول حدود 20 درصد رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برنامه دانشگاه آزاد برای آموزش حضوری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه دانشگاه آزاد برای آموزش حضوری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید