دو ماده مغذی مفید در پیشگیری از خطر ابتلا به پارکینسون

به گزارش وبلاگ دلگرمی، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که مقادیر بالایی از ویتامین C و E مصرف می نمایند، ممکن است خطر ابتلا به بیماری پارکینسون در خود را حدود یک سوم کاهش دهند.

دو ماده مغذی مفید در پیشگیری از خطر ابتلا به پارکینسون

به گزارش وبلاگ دلگرمی، خوراکیهای سرشار از ویتامین C شامل پرتقال، توت فرنگی، کلم بروکلی و خوراکی های غنی از ویتامین E همچون اسفناج، کدو حلوایی و مغزهایی مانند بادام و بادام زمینی می توانند خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش دهند.

به گفته محققان اروپایی، ویتامین های C و E آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند از آسیب سلول ناشی از پارکینسون جلوگیری نمایند. آنتی اکسیدان ها ممکن است به مقابله با مولکول های ناپایدار و استرس اکسیداتیو که می تواند منجر به از بین رفتن ماده شیمیایی مغز موسوم به دوپامین که تعیینه شاخص بیماری است یاری کند.

محققان تاکید کردند: اثر محافظتی ویتامین ها در جلوگیری از بروز بیماری پارکینسون ممکن است به ویتامین های خاص مانند ویتامین های E و C محدود گردد. بنابراین، مصرف غذاهای غنی سرشار از این ویتامینها ممکن است به جلوگیری از پیشرفت بیماری پارکینسون یاری کند.

به گفته محققان اروپایی، این مطالعه نمی تواند اثبات کند که ویتامین های E و C از بروز پارکینسون جلوگیری می نمایند، تنها مصرف مقادیر بالایی از این ویتامین ها با کاهش خطر ابتلا به این بیماری مرتبط است و ضرورت دارد تحقیقات بیشتری برای اثبات این ادعا انجام گردد.

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از مدیسن نت، پارکینسون اختلال حرکتی است که به تدریج باعث کاهش دوپامین- ماده شیمیایی موجود در مغز- شده و بر گفتار، راه رفتن و تعادل فرد تاثیر می گذارد. علت بروز این بیماری تعیین نیست و تا به امروز درمانی برای آن یافت نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دو ماده مغذی مفید در پیشگیری از خطر ابتلا به پارکینسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو ماده مغذی مفید در پیشگیری از خطر ابتلا به پارکینسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید