شرکتهای آمریکایی رسما از همکاری با هواوی و زد تی ای منع شدند

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از سی ان بی سی، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) به طور رسمی هواوی و زد تی ای را تهدیدی علیه امنیت ملی کشورش اظهار داشت.

شرکتهای آمریکایی رسما از همکاری با هواوی و زد تی ای منع شدند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

این بدان معنا است که شرکت هایی که از برنامه یارانه 8.3 میلیارد دلاری دولت آمریکا به نام طرح یونیورسال سرویس فاند استفاده می کنند، نمی توانند هیچ گونه تجهیزات یا سرویسی از این دو شرکت را بخرند، در آن سرمایه گذاری کنند، نگهداری یا پشتیبانی کنند.

آجیت پای مدیر این کمیسیون در بیانیه ای گفت: با توجه به دستورات امروز و در نظر دریافت شواهد، این سازمان هواوی و زد تی ای را به عنوان خطرهایی برای شبکه های مخابراتی آمریکا و آینده فناوری 5G کشور می داند.

در حقیقت این حکم به رأی موافق کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در ماه نوامبر رسمیت می دهد. در آن زمان این سازمان قانونگذاری گفت هر دو شرکت چینی تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند.

این در حالی است که آمریکا سال گذشته هواوی را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی قرار داد و این رای جدید احتمالاً سبب می شود ارتباط این شرکت چینی با زنجیره تامین ذخایر نیمه رسانا قطع شود.

علاوه بر این موارد دولت ترامپ سعی دارد کشورهای دیگر را نیز وادار کند تا در توسعه شبکه 5G با هواوی همکاری نکنند. ژاپن و استرالیا نیز به همین دلیل با هواوی همکاری نمی کنند. با این وجود برخی کشورها مانند انگلیس همچنان با این شرکت چینی همکاری می کنند و اجازه می دهند نقشی محدود در توسعه شبکه 5G کشور داشته باشد.

هواوی و زد تی ای تا به امروز در این باره هیچ اظهار نظری نکرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرکتهای آمریکایی رسما از همکاری با هواوی و زد تی ای منع شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای آمریکایی رسما از همکاری با هواوی و زد تی ای منع شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید