معاون پامپئو به روسیه خواهد رفت

به گزارش وبلاگ دلگرمی، معاون وزیر خارجه آمریکا برای بحث و آنالیز اوضاع بلاروس به زودی به مسکو سفر خواهد نمود.

معاون پامپئو به روسیه خواهد رفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلگرمی به نقل از رویترز، استفان بیگون معاون وزیر خارجه آمریکا به زودی به مسکو سفر خواهد نمود.

منابع آگاه به رویترز گفتند که معاون پامپئو در سفرش به مسکو قرار است اوضاع بلاروس را که همچنان شاهد برگزاری اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری است، مورد بحث و آنالیز قرار دهد.

یکی از منابع آگاه گفت: به اعتقاد من دولت امریکا کوشش می نماید تا روسیه را متقاعد کند در امور بلاروس دخالت نکند و یا از نفوذش برای تشویق رئیس جمهور کنونی بلاروس به سرکوب شدید معترضان استفاده نکند.

بر اساس این گزارش، معاون وزیر خارجه آمریکا قرار است به لیتوانی که نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس را به رسمیت نشناخته، نیز سفر کند.

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس که دوره ششم ریاست خود را به تازگی شروع نموده است توسط مخالفان دولت به تقلب در آرا متهم شده است.

تظاهرنمایندگان خواهان برکناری لوکاشنکو و همچنین برقراری عدالت برای قربانیان خشونت پلیس بودند که در روزهای پس از رای گیری در هفته گذشته رخ داد.

اسوتلانا تیخانوفسکایا رقیب اصلی لوکاشنکو در این انتخابات که به لیتوانی گریخته، در پیامی ویدئویی ضمن درخواست دوباره برای بازشماری آرا، از همه شهرداران شهرهای بلاروس خواست مقدمات برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز در روزهای آینده را فراهم نمایند.

در جریان این اعتراضات تا به امروز بیش از 6 هزار معترض دستگیر و صد ها نفر زخمی شده اند. مقامات بلاروس نیز کشته شدن دو نفر در جریان این اعتراضات را تأیید نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "معاون پامپئو به روسیه خواهد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون پامپئو به روسیه خواهد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید