نخستین مرکز نوآوری حوزه کشاورزی راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ دلگرمی به نقل از معاونت علمی و فناوری،تفاهم نامه راه اندازی نخستین مرکز نوآوری حوزه کشاورزی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی منعقد شد تا نیازهای فناورانه این حوزه در این مرکز توسط دانش بنیان ها و توانمندی های موجود در کشور ایران ساخت گردد.

نخستین مرکز نوآوری حوزه کشاورزی راه اندازی شد

این تفاهم نامه به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی رسید. با امضای این تفاهم نامه جهت ایجاد و راه اندازی مرکز بین المللی تجارت و نوآوری کشاورزی آی تک هموار شد تا فراوری در بخش کشاورزی با محصولات ایران ساخت رونق گیرد.

افزایش بهره وری در نظام کشاورزی ایران هدف از امضای این تفاهم نامه است که جهت تحقق استفاده از ظرفیت و توانمندی های علمی، آموزشی و اجرایی نهادهای دولتی و خصوصی برای فرهنگسازی و توسعه نوآوری در بخش کشاورزی را هموار می نماید.

همچنین از موضوعات این تفاهم نامه می توان به استفاده از ظرفیت های فناوری، اقتصادی و علمی دو طرف در فعال کردن توانمندی های بالقوه و توسعه همکاری ها در حوزه های کشاورزی اشاره نمود.

البته ایجاد، تجهیز و توسعه مرکز تجارت نوآوری کشاورزی در محل برج نوآوری کرج (کلاه فرنگی) از دیگر موضوعات تفاهم شده است.

با این اقدام حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده های تخصصی حوزه کشاورزی و حمایت از فروش محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان و تیم های مستقر در شتابدهنده های تخصصی حوزه کشاورزی انجام می گردد.

همچنین این تفاهم نامه ایجاد مدل و راه چاره های سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و جذب سرمایه گذار و منابع اقتصادی در طرح های مورد توافق دو طرف نیز را تسهیل می نماید.

این تفاهم نامه مشارکت شرکت های دانش بنیان و مراکز شتابدهنده استارتاپی در توسعه کشاورزی را نیز مد نظر قرار داده است. البته هم افزایی در راستای استفاده از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری این حوزه و هم افزایی برای استفاده از ظرفیت پارک های علم و فناوری کشور نیز از دیگر موضوعاتی است که اجرایی می گردد.

همچنین در حاشیه این مراسم قرارداد همکاری حمایت از رشد و توسعه محصولات مرتبط با کشاورزی و امنیت غذایی امضا شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخستین مرکز نوآوری حوزه کشاورزی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مرکز نوآوری حوزه کشاورزی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید